מזקיפים קומה ומתגברים על חוויות ילדות מדממות

פנינה

הגוף תמיד יאמר את האמת ויגלה באיזה מצב אנחנו באמת נמצאים. כאשר מתאמן או מתאמנת מגיעים אלי לאימון, עוד לפני שאנחנו נכנסים לעומק ומתחילים בתהליכי עבודה, אני מביטה ומקשיבה.מביטה בשפת הגוף, ביציבות, במנח הגוף, בדרך ההליכה והעמידה של המתאמן. מקשיבה לקול המופק מגופו, לדרך הדיבור ולמנגינה הבוקעת מבפנים. באמצעותם אני מקבלת אינדיקציות רבות למצב הרוח והנפש של האדם שמולי.עבודת האימון, המתייחסת לגוף ולנפש כמכלול אחד ושלם, מתבססת על מחקרים המוכיחים כי תנועות הגוף מניעות את המוח ועשויות לייצר כוחות חדשים. להבדיל, מועקות, עייפות ועומסים רגשיים גורמים לאדם לאבד את תמירות גופו ולהתהלך שפוף וכפוף.
במחקר שנערך על ידי רון פרידמן  ואנדרו אליוט בשנת 2007, ופורסם בעיתון האירופי של הפיזיולוגיה החברתית, הם מגלים כיצד תנועת הגוף שלנו יכולה להתניע את המוח שלנו ואפילו לעזור לנו בפתרון בעיות קשות. בשני ניסויים דומים, פרידמן ואליוט מצאו , שאותם המשתתפים, ששילבו  זרועותיהם, כשניסו לפתור בלבולי מילים מסובכות, יכלו למרבה הפלא להתמיד ואף להצליח לבסוף.פרידמן ואליוט טענו, ששילוב הזרועות מעביר למוח רמזים  פרופריוצפטיביים , שהם האינפורמציה החושית המגיעה מקולטנים בגוף, שמדווחים על מצבו ומיקומו של הגוף בחלל. כאשר זרועותינו משולבות – הן אומרות למוח לשנס מותניים ולהתכונן לעבוד על בעיה קשה כך, שבפעם הבאה, כאשר אתם ניצבים מול משימה ממושכת או קשה, שלבו זרועותיכם על-מנת להחיש את הקצב ולהגיע למסקנה מוצלחת.
על כן, באימון האישי, העבודה על חיזוק האני הפנימי תעשה גם באמצעות תרגולי חיוך ופירוק פחדים ומחסומים. בעזרת דמיון מודרך בשיטת NLP אני מלמדת את המתאמנים תרגילים שמטרתם היא לדמיין איך הגוף ירגיש כאשר הנפש תתחזק. תרגילים אלה ממחישים לנו באופן אותנטי כיצד שינוי ההרגשה הפנימית ישפיע על התחושה החיצונית, יזקיף את הגב ויקרין החוצה, אל העולם, סיפוק וגאווה פנימית. תרגילי הגוף משפיעים על התהליכים הפנימיים, ולהיפך.

איך אימון מסייע להתמודד עם חוויות ילדות כואבות?
רבים מאיתנו נושאים בליבם חוויות ילדות כואבות, פתוחות כמו פצע מדמם, לעיתים הן מודעות, לעיתים נדחקו אל ירכתי התודעה, ובכל מקרה הן משפיעות על התנהלות חיינו כבוגרים. העבר הטעון מכתיב את הבחירות שלנו, דרכי ההתמודדות שלנו עם מצבים שונים, קשור קשר הדוק למצב האושר הפנימי שלנו ומקרין על עמידתנו הפנימית והחיצונית מול העולם.
באימון, נדרשת עבודה משולבת, הכוללת תרגילים פיזיים ותרגילי עומק החודרים אל מעבר לתודעה ולרגשות הקיימים.
מתאמנת שהגיעה אלי, עם קושי גדול בתחום הזוגי, כלל לא הייתה מודעת לתפקיד שמשמש העבר בשיבוש חיי הנישואים שלה. אישה זו, נשואה טרייה – כשנה, סיפרה שחיי הזוגיות שלה ושל בעלה התחילו באופן רומנטי ונפלא. היא התחתנה באושר עם בחיר ליבה, משוכנעת שצפויים להם חיים הרמוניים וטובים. אלא שכעבור זמן לא רב התחילו להסתמן בקיעים. בעלה החל לנהוג כלפיה, באופן עקבי, בזלזול ובחוסר התחשבות. היא חשה נעלבת ופגועה עד למאוד, התגוננה וכתוצאה מכך פרצו מריבות עזות, מאבקי הכוח והשתלט עליהם חוסר אמון הדדי. עבדתי איתה, בעזרת שיטת "אינפורמציה חושית", והיא התבקשה להוציא מבפנים, בעזרת אינטואיציה, מה היא מרגישה מבן זוגה שגורם לה להירתע ולהסתייג ממנו, להיות אנטי כלפיו. עשינו עבודה עמוקה של איסוף היסטוריה אישית, שהיא טכניקה ב- NLP, שנעשה על ידי טיול אחורה, בעזרתה לקחנו אותה לילדותה. בעבודה זו, היא גילתה מתי הייתה הפעם הראשונה שחוותה דחייה וחוסר אמון.לאחר מכן, בעזרת תרגילי דמיון מודרך ב- NLP  ניקינו את המקום של הילדה הקטנה שחוותה חוויות כאלה ונחרטו אצלה עמוק באופן שלילי. במקביל, חיזקנו את הדימוי העצמי שלה בעזרת תרגילים שונים – פיזיים וקוגניטיביים. היא למדה, שכאשר היא נתקלת באמירות והתייחסויות פוגעות, היא מיד חוזרת – באופן בלתי מודע – למקום של הילדה הקטנה הפגועה. תרגילי NLP סייעו לנו לנקות את המקום הזה ולשחזר את הדרך בצורה חיובית, כאשר אנחנו זורעות בה זרעי אושר של נתינה ואהבה.
כל זה אפשר לאישה זו שלא להיכנס אוטומטית לעלבונות ולמגננות. היא הייתה מסוגלת להתבונן באופן אובייקטיבי ומפוקח על הסיטואציה, להבין שהכעס שלו הוא לאו דווקא אישי נגדה. בכל מקרה – אם אנחנו נפגעים ממישהו סימן שהוא כיוון ופגע במקום שהוא כבר פגוע וכואב. אם המקום נקי – נוכל להתייחס לעלבון שהטיחו בנו ממקום אחר, נטול כאב, והתגובה שלנו תהיה שונה בתכלית, כך גם הבחירות שלנו בהתנהגות בתוך מערכת היחסים. התובנות האלה השפיעו לטובה על יחסיה עם בעלה. קומתה הזדקפה, היא עמדה מולו באסרטיביות, עם הרבה פחות עימותים והרבה יותר פתיחות. הריפוי מהמקום הנעלב והדחוי החקוק בה מילדותה, אפשר  לה לחזק את הזוגיות שלהם ולהפוך אותה למלאת כבוד והערכה הדדית, חברית ומשתפת. כאשר גם בעלה החליט לבוא לאימון אישי, שודרג הקשר אף יותר.

לחץ כאן לצפיה בוידיאו טיפים

גלה את סודות הזוגיות והאסרטיביות- לחץ כאן וצפה בוידיאו טיפים

לחץ בתמונה לצפיה בוידיאו טיפים

פנינה ודניס מרימסקי,
מומחים לתהליכי שינוי : אימון אישי, אימון עסקי , פסיכו-מטפוריקה, ו NLP : כולל אימון לאינטליגנציה רגשית, זוגיות, דימוי עצמי, הפרעת קשב וריכוז ולבעלי צרכים מיוחדים מה אומרים עלינו?
לוטוס הדרכה לשינוי
Google+

Related posts:

  1. מהיכן שואבים את האומץ לחולל שינוי בחיים?
  2. האם כדאי לסלוח או לשכוח?
  3. מי הקברניט בחיים שלך?
  4. מדוע חשוב לטעות?
  5. איך מגייסים אומץ כדי לפרוץ גבולות מוכרים?
הפוסט הזה פורסם בתאריך NLP, אימון אישי, העצמה, טבע, כישורי חיים, כללי, שינוי בחיים עם התגים , , , , , , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>