האם אתם יודעים לעמוד על קצות הבהונות?

"לפני שבוע תרגלתי ריקוד ואלס אנגלי עם אשתי. שלוש שנים שלא רקדנו בכלל הראו את אותותיהם. זכרתי רק את צעדי הבסיס – הריבוע. במקום עליה וירידה כמי גלים עדינים בים, מצאתי את עצמי, עולה על קצות הבהונות ונופל "בום" בחזרה ללא שליטה. איפה הקסם והחן של הואלס האנגלי? כנראה ממתין לנו בתרגול הבא."
נזכרתי בחוויה הזאת, כי כאשר לא מתרגלים עמידה על קצות הבהונות זה מאד קשה. השרירים אינם  מיומנים וחסרים להם חוזק וגמישות (אלא אם כן תכונות אלו נרכשות באמצעות התעמלות אחרת). נדרשים סבלנות ותרגול כדי להשיג תוצאות. החן והקסם של הואלס אינם מתמסרים לנו בפעם הראשונה שאנו רוקדים.

תהליך מציאה וחיבור לייעוד בחיים דומה מאד ללימוד ריקוד הואלס. שניהם דורשים חוזק וגמישות, סבלנות ותרגול – עד שמשיגים תוצאות.
אנחנו מתחילים עם שאיפה כלפי מעלה, לשמים כי ללא שאיפה למשהו נעלה – גדול מאיתנו, החיים שלנו אינם יכולים להתרחב. בפעם הראשונה שאנו מעיזים לחשוב על מטרת על – הייעוד שיכוון את החיים שלנו, הכול נראה דמיוני, מטושטש ורחוק. ככל שנתרגל יותר את הדמיון ונעיז לעמוד על קצות הבהונות, השרירים יימתחו בקלות, ואנו נפתח את היכולת לכוון לכוכבים ולחזור לקרקע בשליטה ובחן.
תאודור רוזוולט (נשיא ארצות הברית בתחילת המאה העשרים), הסגיר את סוד הצלחתו כאשר  אמר :"נעץ את מבטך בכוכבים, ואת רגליך בקרקע”
כי בסופו של דבר אנו צריכים לתרגם את הלהט שאנו מקבלים מהחיבור ל"תמונה הגדולה" של החיים , לעשייה בשטח – לפעילות יום יומית לקראת המטרות שלנו. אפשר לעשות את זה, וחשוב מכל, אפשר ליישם במקום שאנחנו מבלים שעות רבות כמעט כל יום – בעבודה שלנו.

האם ניתן ללמוד למצוא משמעות בעבודה או בחיים בכללותם?
התשובה היא כן. בעזרת כלים של ה- NLP כגון מסגור מחדש (ריפריימינג), אפשר ללמוד כיצד לראות את הצד החיובי שלא שמנו לב אליו  עד כה. אם זה לא פותר את הבעיה אולי הגיע הזמן לחפש עבודה שבאמת מתאימה לייעוד שלכם.
מגיעים אלינו באימון אישי לא מעט אנשים שבשום אופן אינם יכולים , את "התמונה הגדולה", הם אינם מסוגלים לדמיין מה יעשו "כשיהיו גדולים" – מה מתאים להם, מה היו רוצים לעשות, מהו ייעודם ותפקידם בעולם. הם אינם מצליחים למצוא משמעות בעבודה, בחיים הזוגיים והמשפחתיים, בעולמם ובחיים בכלל. על כן הם ממהרים להחליף עבודה, בעל/אישה, מקום מגורים וכו'.. הם מאמינים ומקווים שהמעבר ל"דבר הבא" יביא איתו את האושר המיוחל. הם כלל אינם מעלים על דעתם, שלהיפך, הם עשויים דווקא לשחזר את הקשיים הקודמים, מאחר ותפנית תחול רק כאשר ישתנו דפוסי החשיבה שלהם.
אנו עובדים עם מתאמנים כאלה בעזרת NLP בטכניקת ריפריימינג (מסגור מחדש), באמצעותה אנו הופכים את גישתם לחייהם – משלילית לחיובית וממלאים בה משמעויות חדשות ומפרות.
הנה סיפור לדוגמא: מתאמנת, יועצת עסקית – עובדת כעצמאית שנים רבות, שהגיעה אלינו לאימון עמוסה בתלונות. לא טוב לה באף תחום בחייה – העבודה משעממת אותה, הבעל לא מקשיב לה, היא לא מסתדרת עם הילדים… חייה התנהלו כמסכת מתמשכת של טרוניות ותלונות, והיא הרגישה מותשת ועייפה, נטולת אנרגיות ושמחה, כאילו היא נמצאת בתוך מלחמה אינסופית.
כשהתחלנו לעבוד יחד התמקדנו, בין היתר, בניסיון לבחון . כאשר החלה לחוש משמעות עמוקה כלפי עיסוקה, הבינה לפתע שיעודה הוא לעזור לאנשים בתחום בו היא מוכשרת ביותר. כאשר תחושה זו חלחלה לתוכה, הבינה שהשעמום והמיאוס שהיו לה פגעו ביכולותיה המקצועיות ומכאן גם בפרנסתה. לקיחת האחריות על מצבה וזיהוי עבודתה כיעוד עמוק ורב משמעות העניקו לה התלהבות וקידמו אותה לעבר סיפוק, שמחה והצלחה. כך גם בחייה הזוגיים והמשפחתיים.

תפיסות שונות של מקום העבודה
איימי רזנסקי, מרצה לעסקים באוניברסיטת ניו יורק, ראיינה עשרים ושמונה סניטרים בבתי חולים וגילתה שתי עמדות לגמרי מנוגדות כלפי העבודה שלהם. קבוצה אחת ראתה את העבודה כדרך להתפרנס ותו לא. הם הגדירו את עבודתם כניקיון וסידור החדרים במחלקות. הקבוצה השנייה התייחסה לעבודתה  כאל ייעוד – תרומה להבראת ורווחת החולים. עבורם לעבודתם  הייתה משמעות רבה והם חיפשו דרכים לעזור לרופאים ולאחיות לשפר את מצב רוחם של החולים .
סניטר אחד שנפגש עם הפסיכולוג הדגול, מרטין סליגמן, כאשר הוא מחליף תמונות מעל מיטתו של חולה ששכב ללא הכרה , העיד " אני אחראי לבריאותם של החולים במחלקה. קח לדוגמא את מר מילר. הוא לא התעורר מאז שהביאו אותו הנה, אך כשהוא יתעורר, אני רוצה לוודא שהוא יראה מייד דברים יפים מול עיניו".
מהו ההבדל בין שתי קבוצות הסניטרים? קבוצה אחת גילתה את ייעודה באותה עבודה בעוד, שהקבוצה השנייה ראתה  בה רק פרנסה – סיפוק כספי.
בעולם הגדול ישנם  גם אנשים הרואים בעבודתם מקום לקריירה וכל עוד הם מתקדמים בתפקיד או באחריות – הם נהנים מהעבודה. אחרים נהנים גם מעצם תרומתם לחברה והם מוצאים סיפוק בתחושת השליחות כאשר הם מגשימים את ייעודם בעולם.

לחץ כאן לצפיה בוידיאו טיפים

גלה את סודות שיפור החיים - לחץ כאן לצפיה בוידיאו טיפים

לחץ על התמונה לצפיה בוידיאו טיפים

דניס ופנינה מרימסקי,
מומחים לתהליכי שינוי : אימון אישי, אימון עסקי , פסיכו-מטאפוריקה,  ו NLP : כולל אימון לאינטליגנציה רגשית, זוגיות, דימוי עצמי, הפרעת קשב וריכוז ולבעלי צרכים מיוחדים מה אומרים עלינו?
לוטוס הדרכה לשינוי
Google+

Related posts:

  1. איך עושים שינוי מהותי ועמוק בחיים?
  2. סלחנות – בעלת ברית חשובה לדרך
  3. אסרטיביות – הדרך הקלה?
  4. מדוע חשוב לטעות?
  5. ריבוי נקודות מבט, למה זה חשוב?
הפוסט הזה פורסם בתאריך NLP, אושר, אימון אישי, העצמה, חיזוק הזוגיות, ייעוד חזון, כישורי חיים, כללי, למידה, שינוי בחיים, תודעה עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>