מהו הייעוד שלי בעולם?

פנינה
מי מאיתנו לא היה עסוק וטרוד במהלך חייו בתהיות לגבי תחום מקצועי הולם ונכון לו? רובנו תרים ומחפשים, בשלב כזה או אחר או כמה פעמים במשך חיינו, אחר עיסוק מקצועי שיהיה מתאים ליכולות ולשאיפות שלנו, אחר עבודה שתספק אותנו מבחינה רגשית ואינטלקטואלית וכמובן שתתגמל אותנו היטב. חלק מאיתנו מתמודד עם שאלות אלה בגילאי העשרים כאשר ניצבים מול בחירת לימודים באוניברסיטה. רבים מתחבטים בסוגיה גם שנים לאחר מכן, כבעלי מקצוע שמבקשים כיוונים חדשים ומעניינים יותר ורוצים להתפתח ולצמוח אישית וכלכלית.
עם מתאמנים המגיעים אלינו עם התלבטויות מסוג זה – בחירת מקצוע או הסבה מקצועית – אנו בוחנות באופן מקיף את הנושא דרך השאלה – מהו הייעוד שלי בעולם? שאלה שבמהותה היא רוחנית ונשענת על אינטליגנציה רוחנית.
אינטליגנציה רוחנית הינה היכולת למצוא משמעות, ייעוד וערכים בחיינו, בהקשר רחב יותר ועשיר יותר של מעשינו ופעולותינו בעולם. (לפי "אינטליגנציה רוחנית" מאת דנה זהר ואיאן מרשל).
אדם המרבה לשאול את עצמו שאלות כגון: האם יש לי תפקיד וייעוד בעולם? מהי משמעות מסע חיי כאן? מהי משמעות החיים בכלל? אדם כזה הינו בעל אינטליגנציה רוחנית גבוהה, שבכוחה לכוון אותו בבחירה טובה יותר עבורו וכן להקל עליו בהתמודדות ובהתחבטות באשר לדרכו בעולם, ובחירה בעיסוק מקצועי בפרט.
באימון האישי המתאמנים מתמודדים עם השאלות העמוקות הללו ומשתמשים בהן כבסיס לקבלת בחירות מפתח בחיים. הנה לדוגמא סיפורו של מתאמן, אדם שחצה כבר את שנות העשרים בחייו, אבל עדיין לא היה לו ברור הכיוון המקצועי אליו הוא רוצה לחתור ואליו להגיע. אותו מתאמן לא הסתפק בברור מקצועי גרידא, אלא שאל את עצמו גם שאלות כמו: מהו ייעודי בחיים ואיך אני יכול למצוא משמעות בחיי? כשהגדרנו יחד אינטליגנציה רוחנית ואיך משמעויותיה באות לידי ביטוי בחייו, כולל כיצד הוא יכול לתרום לחברה מסביבו, הוא הגיע לתובנה שיוכל לתרום לעצמו ולעולם על ידי ריפוי. הוא פנה ללמוד רפואה סינית, כאשר במהלך הלימודים המשיך באימון. המשמעויות התיאורטיות הפכו למוחשיות ועזרו לו להתפתח ולהצליח בתחומי הלימוד אליהם פנה. כיום הוא מרפא הוליסטי ומלמד רפואה סינית.
חשוב לדעת כי מחקרים מראים שהיכולת למצוא משמעות עמוקה ומהותית בחיים הינה מרכיב בסיסי במציאת אושר אמיתי ומתמשך והיא מאפשרת יצירת חיים מספקים יותר. בכל אחד מאיתנו מצוי הכוח לפתח אינטליגנציה רוחנית, היא כמו אבן סגולה יקרה הטמונה בתוכנו פנימה ומציאתה תעשיר אותנו במאוד. ממש כמו במשל – סיפורו של האיש העני ואבן הפז:
איש אחד ביקר את חברו העשיר והתקבל בביתו במשקה חריף ובחמימות. הוא השתכר ונרדם. הידיד, שצריך היה לצאת, החליק לשולי כיס חלוקו של האיש העני, אבן יקרה מפז. כשהתעורר האיש משנתו, לא היה מודע כלל לאבן היקרה שבשולי חלוקו, והמשיך נודד על-פני מדינות רבות בעוני רב. לבסוף, פגש האיש העני שוב את חברו, שמשתומם לראותו כל-כך עני עדיין ומצביע על נכחותה של האבן היקרה בכיסו. האיש העני חיפש בכיסיו, מוצא בהפתעה רבה את האבן בשולי כיסו, מוכר אותה והופך לאיש עשיר.

ומה איתכם, קוראים יקירים? האם אתם שוקלים לצאת למסע גילוי האוצר הפנימי שלכם  או כבר מצאתם אותו?

לחץ כאן לצפיה בוידיאו טיפים

גלה את סודות הזוגיות והאסרטיביות- לחץ כאן וצפה בוידיאו טיפים

לחץ בתמונה לצפיה בוידיאו טיפים

פנינה ודניס מרימסקי,
מומחים לתהליכי שינוי : אימון אישי, אימון עסקי , פסיכו-מטאפוריקה, ו NLP : כולל אימון לאינטליגנציה רגשית, זוגיות, דימוי עצמי, הפרעת קשב וריכוז ולבעלי צרכים מיוחדים מה אומרים עלינו?
לוטוס הדרכה לשינוי
Google+

Related posts:

  1. איך עושים שינוי מהותי ועמוק בחיים?
  2. למי מתאימה נוסחת ה- Be-Do-Have: תעוזה– מעשים- הצלחה?
  3. מי הקברניט בחיים שלך?
  4. אסרטיביות – הדרך הקלה?
  5. ריבוי נקודות מבט, למה זה חשוב?
הפוסט הזה פורסם בתאריך אושר, אימון אישי, בודהיזם, העצמה, ייעוד חזון, כישורי חיים, כללי, תודעה עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>