כיצד הופכים חלום למציאות?

 פנינה
סטיבן ספילברג הוא במאי הסרטים האגדי ואולי המפורסם ביותר בהוליווד כיום. שני הסרטים המוצלחים ביותר שלו ("אי.טי" ו- "פארק היורה") הרוויחו ביחד מעל מיליארד וחצי דולר. הוא מעיד על עצמו "אני חולם לפרנסתי. פעם בחודש השמים נופלים על ראשי ואני רואה עוד סרט שאני רוצה לעשות.. הבעיה שלי שאי אפשר לכבות את הדמיון שלי. אני מתעורר בבוקר עם כל כך הרבה התרגשות שאני לא מסוגל לאכול ארוחת בוקר". ספילברג מצא את הייעוד שלו בחיים – לספר סיפורים ולחגוג את החיים דרך סרטים. הוא לא קבל את היעוד על מגש של כסף. בהיותו בן 17, הוא לקח תיק מנהלים של אביו ולבש חליפה, הצליח לעבור את השומר ולהיכנס ליוניברסל סטודיו בהוליווד. כעבור כמה ימים, הוא התנחל בחדר עזוב ותלה בחוץ שלט "סטיבן ספילברג חדר 23C" כך החלה הקריירה המפוארת של אדם אשר ידע היטב מה הייעוד שלו בחיים האלה.
מה אתכם? האם אתם חשים מהו ייעודכם? האם יש מוטיב מרכזי בחייכם המתניע אתכם עם התלהבות בלתי ניתנת לריסון המאפשרת לכם להגדיר את המטרות הנכונות עבורכם ולהשיג אותם?
רובינו לא רואים את הנתיב המרכזי שלנו בחיים כמו סטיבן ספיילברג. בכל עת זרקור המודעות מאיר רק חלק קטן ממפת החיים שלנו. בהיותנו מוטרדים בדאגות יום יומיות של אלף ואחד דברים (כגון מציאת פרנסה, זוגיות וטיפול בילדים או הורים), קשה למצוא פרספקטיבה על חיים שלמים ואנחנו ממשיכים להיגרר לאחר הנסיבות ומחליטים החלטות על – פי צרכי השעה. ככה מתנהלים חיינו עד אשר אנו נתקלים במחסום, בעיה או הזדמנות בלתי צפויה המחייבים אותנו לעשות מעין ספירת מלאי פנימית ולחשוב באמת ובתמים לאן פנינו מועדות.
במסגרת האימון האישי אנו מקבלים פרספקטיבה חדשה על החיים, כאילו שאנו ניצבים על הר גבוה ורואים את חיינו פרוסים למרגלותינו.

סיפורה של מתאמנת: כיצד הפך חלומה לחזון שמומש במציאות?
בחורה במחצית השנייה של שנות השלושים לחייה הגיעה אלינו לשם אימון לזוגיות. בחייה המקצועיים, כמדענית, זכתה להצלחה והישגים. שנים שחיפשה בן זוג מתאים לחיים, ונכשלה. היא הייתה מתוסכלת ומוטרדת מכך מאוד. החלום שלה היה להיות נשואה לגבר שיהלום את רמתה, שיבין אותה ויאהב אותה כמו שהיא, שיחיו יחד בהרמוניה ויגדלו ארבעה ילדים.
במהלך האימון פרסנו את חייה במבט רחב וכולל, ומתוך אותה פרספקטיבה ראינו שקיים חוסר איזון בין חייה המקצועיים לאישיים. בעזרת אימון קוגניטיבי ותרגילי NLP מיפינו את הצרכים המובילים בחייה, רצונות, שאיפות, מאווים כמוסים, חסמים ואמונות מגבילות. ניקינו את המגבלות והמחסומים והתמקדנו בחלום. כדי להחיות את החלום ולהפוך אותו לחזון בר יישום, פרטנו אותו לאמצעים יומיומיים ומציאותיים למימוש, ליעדים ושלבים לביצוע. הבחורה נרשמה לאתר הכרויות. כל דייט עם בחור ניתחנו, ליווינו אותה והנחינו אותה איך לגלות באדם שמולה מה יש ולא רק מה חסר, מה חשוב לחפש בפרטנר לחיים וכיצד לשמור על חיוביות לצד שיקול דעת ואינטואיציה רגשית. כאשר היא אימצה דפוסי חשיבה אלה, והתמקדה בעיקר: מציאת רקע משותף, צרכים וערכים דומים – גילתה יום אחד שפגשה באדם הנכון לה. הם התאהבו, התחתנו, וכיום היא מצפה לתינוק ראשון.
כשאדם מגיע עם חלום – בכל תחום מתחומי החיים – אפשר בדרך מושכלת ומובנה להפוך אותו למציאות.

                                                          לחץ כאן לצפיה בוידיאו טיפים 

גלה את סודות הזוגיות והאסרטיביות- לחץ כאן וצפה בוידיאו טיפים

לחץ בתמונה לצפיה בוידיאו טיפים

החלום כמפתח להגשמת החזון
תאודור הרצל כתב: "חלום ומעשה אינם שונים כל – כך כפי, שנוטים לחשוב, כי כל מעשי בני – האדם  – בחלום יסודם". ניתן לראות בחלום ניצוץ ראשון של גילוי ייעודינו בחיים. על מנת להפוך את החלום למציאות נדרש לאדם אומץ לב, יצירתיות והתמדה.
במהלך האימון האישי אנו ממחישים את החלום והופכים אותו לחזון, כלומר: מצב שיא הצלחה שאנו חולמים להגיע אליו. את החזון הגדול נפרוט לפרוטות, נעניק לו נוכחות אמיתית בתודעה, כך שנוכל לחוש אותו במלוא חושינו. החזון, המתורגם ליעדים או אבני דרך, יסלול את הנתיב ליצירת תכנית פעולה המקשרת ביניהם. פתרון החלום הוא הגשמת החזון במציאות החיים, כל אחד בחייו הוא.

פנינה ודניס מרימסקי,
מומחים לתהליכי שינוי : אימון אישי, אימון עסקי , פסיכו-מטפוריקה, ו NLP : כולל אימון לאינטליגנציה רגשית, זוגיות, דימוי עצמי, הפרעת קשב וריכוז ולבעלי צרכים מיוחדים מה אומרים עלינו?
לוטוס הדרכה לשינוי
Google+

..

Related posts:

  1. למי מתאימה נוסחת ה- Be-Do-Have: תעוזה– מעשים- הצלחה?
  2. געגועים לעתיד
  3. סלחנות – בעלת ברית חשובה לדרך
  4. מהיכן שואבים את האומץ לחולל שינוי בחיים?
  5. העצמת הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים
הפוסט הזה פורסם בתאריך NLP, אומץ לב, אימון אישי, חיזוק הזוגיות, ייעוד חזון, כללי, שינוי בחיים עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>