העוצמה הפנימית

לא פעם יוצא לנו להיפגש באדם, שלא הכרנו קודם לכן, שלא אמר או עשה לנו דבר רע מעולם, ובכל זאת אנו חשים לא נוח בסביבתו. מדוע אנו חשים לצידו לחץ או עצבנות? מה הוא אותו שדר שמעביר לנו האדם המסוים הזה שגורם לנו לחוש חוסר נינוחות?
הגוף האנושי יוצר מנגנון רטטים
, החל מצלילי הקול שלנו, הצליל הקבוע שיוצא מהאוזניים שלנו, פעימות הלב וגלי המוח החשמליים. באמצעות אלה אנו משדרים לעולם את האנרגיה הפנימית שלנו. החלק האנרגטי שבנו הוא כנה ואמיתי, לא ניתן להחביאו או לרמותו. גם אם אדם מעמיד פנים שהוא רגוע, או מנסה לשכנע את עצמו שהוא שליו, האנרגיה הפנימית שלו תקרין ממנו הלאה. אם מהות האנרגיה שלו היא – כעס, הרי שזה מה שעשויה לקלוט הסביבה ומכאן גם תחושת חוסר הנוחות והנינוחות בסביבתו של אותו אדם.

איך נשפיע על האנרגיה הפנימית?
כאשר אנו מגיעים עם המתאמנים שלנו ללימוד על אסרטיביות, ניהול רגשות וכישורים חברתיים – אנחנו מדברים על אנרגיה פנימית. יחד אנו רואים כי גם אם נשלוט רציונאלית על תחושותינו, הרי שאם אין כנות ואמת בשקט ובשלווה הפנימיים – אותה אנרגיה של כעסים ותסכולים – תצוץ ותקרין החוצה.
מה עושים? עם אנשים הנוטים להתפרצויות כעס ותגובות תוקפנות מיידיות – אנו עובדים באמצעות תרגילי NLP המאפשרים לנו לחוש את עולם החוויות האנרגטיות בו רוצה המתאמן להימצא. בדרך כזו שהיא לא רציונאלית, אלא יותר תחושתית, ניתן לכוונן תחושות ואנרגיות לשלווה שמעבר לכעס.
עם אנשים אחרים, אנו עובדים עם דמיון מודרך כדי לתת למתאמן כלים ליצור בעצמו רגעים של של שלווה ורוגע. לכל אחד מאיתנו מקום של שלווה פנימית – המקור של למידה,תובנות חדשות ויצירתיות. החיבור לאוצר הפנימי הזה מאפשר לנו לצבור עוצמה ונחישות כדי לעשות פריצת דרך לחיים מלאי סיפוק ואושר.
אנו גם ממליצים על מדיטציה – המסייעת לאנרגיות שבנו להיות רגועות ושלוות יותר – מה שעובר איתנו לכל מקום אליו נגיע: עבודה, זוגיות, ילדים ומשפחה. עם זאת, אנו לא מלמדים מדיטציה במהלך האימון.

על כוחה של אנרגיה קבוצתית
* ככל שיותר אנשים עושים מדיטציה ביחד, קל יותר לאנשים נוספים להצטרף גם אם הם מופרדים פיזית אחד מהשני. ההסבר לכך הוא; המדיטציה נוטה ליצור תדרי מוח של רוגע , תהודה והתלכדות של תדרים בתוך אברי המדיטנט. כל מדיטנט נוסף שמשדר בתדר הרוגע, מוסיף לכוח המשיכה לתדר המדיטנטים. לדוגמא : אם ננגן במיתר של אחד משני כינורים המונחים על שולחן, הכינור השני יוציא צליל מאותו מיתר (תהודה באותו תדר). כמו כן אם נשים עשרה שעונים עם מטוטלות באותו אורך על הקיר, תוך מספר ימים, כולם יצלצלו ביחד.
* מכיוון שהמדיטציה יכולה בקלות ליצור גלי רוגע של 7.8 מחזורים לשנייה,שזהו תדר התהודה של כדור הארץ, ניתן ליצור תהודה ענקית, ולעזור למדיטנטים  חדשים להצטרף. ניתן לדמות את כוח ההשפעה של קבוצת מדיטנטים כזו לכוח הלייזר שיוצרת אלומת אור חזקה בתדר אחיד. אלומה כזו היא אין ספור חזקה מאור רגיל מכיוון שהיא מאד ממוקדת. כמו כן העלאת אחוז המדיטנטים בעולם תתרום רבות לתגבור אווירת הרוגע והפחתת האלימות בעולם. ישנם מחקרים שמצביעים על ירידת הפשיעה בששה אחוזים בערים בעלי אחוז אחד של מדיטנטים (בשיטת TM).
* דרך אחרת לראות  את כוח המשיכה של התהודה, היא בהפקת קריסטלים מתרכובות אורגניות. מדענים עובדים שנים כדי להפיק את הקריסטל הראשון. לאחר מכן, מדענים אחרים, במקומות שונים בעולם, מגלים שקל יותר עבורם, להפיק את אותו הקריסטל. על פי התיאוריה של הביולוג רופרט שלדרייק, כל התנהגות חדשה של בני אדם, יוצרת שדות של מידע או עיצוב בעולם הנסתר. ככל שחוזרים על התנהגות זו, השדה מתחזק, וקל יותר לאנשים אחרים להשתמש בשדה. משמעות של גישה זו הינה, שההתנהגות והיצירתיות של כל אחד מאתנו, משפיעה על עתיד הגזע האנושי.
* לפי הגישה הבודהיסטית, החיים בכל רגע נתון חובקים בתוכם את הגוף והנפש, את ה"אני" והסביבה של כל בני האדם בכל עשרת העולמות, וגם את החי, הצומח והדומם. פירוש הדבר, שסביבתנו הינה בבואה מושלמת של חיינו. בנוסף, על פי גישה זו  – כל העולם חובק את עולם ההארה. מכאן, קצרה הדרך למסקנה מדהימה שכל היקום "מקופל" בכל עלה, גרגר חול או תא מגופינו. נחזור ל מילים של וויליאם בלייק :

“To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour”

"לראות עולם בגרגר חול
וגן-עדן בפרח בר
לאחוז את האין-סוף בכף ידך
ואת הנצח בשעה"

לחץ כאן לצפיה בוידיאו טיפים

גלה את סודות שיפור החיים - לחץ כאן לצפיה בוידיאו טיפים

לחץ על התמונה לצפיה בוידיאו טיפים

דניס ופנינה מרימסקי,
מומחים לתהליכי שינוי : אימון אישי, אימון עסקי, פסיכו-מטפוריקה  ו  NLP : כולל אימון לאינטליגנציה רגשית, זוגיות, דימוי עצמי, הפרעת קשב וריכוז ולבעלי צרכים מיוחדים מה אומרים עלינו?
לוטוס הדרכה לשינוי
Google+

Related posts:

  1. געגועים לעתיד
  2. האם אנו יכולים להשפיע על הקרמה שלנו?
  3. האם הנפש שולטת בגוף או הגוף בנפש?
  4. זוגיות וקרמה
  5. מדוע חשובה האחדות בין האדם וסביבתו האנושית?
הפוסט הזה פורסם בתאריך ESP, NLP, בודהיזם, העצמה, ייעוד חזון, כללי, שינוי בחיים עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>