כיצד לא לבחור קריירה

אני לא מתכוון לקריירה שילדים משחקים איתה. בוודאי אני אמרתי בילדות משפט כגון "כאשר אהיה גדול אהיה רופא ". כמו כל ילד שחקתי תפקידים כמו רב חובל או נהג מרוצים. כן, שחקתי בתפקידים רבים בדמיון והפלגתי למחוזות רחוקים ומרתקים. ככל שהתבגרתי נפער פער בין נטיות ליבי ונטיות שכלי. כך או כך הגעתי לגיל שבע עשרי והייתי צריך להחליט מה ללמוד באוניברסיטה. כאן היה לי קונפליקט : בלב רציתי ללמוד פסיכולוגיה והראש אמר כלכלה. האם ללכת לפי הסקרנות ויצירתיות שלי לכיוון מחקר בפסיכולוגיה או ליישם את הכישרון האנאליטי שלי בעולם הכלכלה והעסקים? בסוף נפלה ההכרעה, לוותר על החלום של מחקר בפסיכולוגיה וללמוד כלכלה וחקר ביצועים .בעיני רוחי ראיתי לפני קריירה נוצצת אחרי סיום לימודי המשך במינהל עסקים. במקום להסתכן בחיפוש מלגות מחקר דלות בפסיכולוגיה,אנחת סוף סוף עם שני רגליים על הקרקע ואלמד נושאים יישומיים ומבוקשים שיבטיחו לי קריירה מוצלחת.
היום, ארבעים ושבע שנה לאחר החלטה גורלית זו, אני משוכנע שהייתי צריך ללכת לפי נטיית ליבי, ואני רוצה לצטט מהמילים החכמות של הכדורסלן ומאמן האמריקאי, ג'ון וודן
"אל תוותרו על חלומותיכם, אחרת חלומותיכם יוותרו עליכם".
Don't give up on your dreams, or your dreams will give up on you

הזדמנות שנייה  להגשים חלום
בגיל מבוגר יותר פניתי לקריירה שנייה כמאמן אישי ועסקי ודרכה אני מגשים חלום וותיק. אני מתמחה בשילוב אימון קלאסי עם טכניקות הרותמות את התת מודע (כגון נלפ ותרפייה קו הזמן) כדי לעזור לאנשים הנמצאים בנקודת מפנה או הכרעה בחייהם. ביחד אנחנו בודקים ערכים מובילים שמתניעים את ההתנהגות של המתאמן ובונים חזון ויעדים ברי ביצוע להגשמתו. לא פעם, במסגרת אימון לקריירה , יש לי הזדמנות לעזור למתאמני להימנע מהטעות שעשיתי בצעירותי בבחירת מקצוע ואני אסיר תודה על כך.

אימון לקריירה של איש אמיץ
כך קרה שפנה אלינו, איש נעים הליכות כבן שלושים,שבקש אימון לקריירה. כאב צעיר שנסע בנטל כלכלי כבד הוא התלבט האם ללכת לאחר נטיית ליבו ולהתפטר מהעבודה הנוכחית כדי להקדיש זמן לחיפוש עבודה שבאמת יתאים את כישרונותיו או להישאר כמה שנים במקום עבודה הנוכחית בו הקידום חסום אבל הביטחון הכלכלי מובטח. עשינו מיפוי ערכים לזיהוי דפוסי התנהגות מקדמת הצלחה וגילינו בו : אומץ (שהוכח כקצין בצבא), יושרה,שיקול דעת ואהבת הבריאות שבאה ליידי ביטוי ביחסי אנוש מעולים. גילינו צרכים מניעים של אתגרים,להיות "ראש גדול", ועזרה לזולת. חקר דפוסי התנהגות מעכבות הצלחה, גילה נטייה לרצות שלעתים גרם לו להעמיס על עצמו יותר מדי משימות בו-זמנית. מקור ההתנהגות המעכבת הייתה באמונה מגבילה שהוא אימץ בילדות "לספק את הרצונות של המבוגרים". האמונה המגבילה נעלמה לאחר תרפיית קו הזמן ….בחזון שלו , קידום לתפקידי ניהול מלא  אתגרים היה מוטיב מרכזי ולא נותר ספק שעליו להתפטר ולרכז מאמצים במציאת העבודה המיוחלת. כעבור מספר חודשים , המתאמן מצא עבודה במוסד פיננסי ולאחר התמחות מקצועית והשלמת לימודיו , קודם לתפקיד ניהולי שנותן לו סיפוק רב.

להלחם עבור החלום
אם אתם מזהים חלום ישן אצלכם שהזנחתם , זה הזמן לבדוק מחדש האם הגיע הזמן להתחיל להגשים אותו בצורה כזו או אחרת. זכור שבנבכי החלום קיימת אנרגיה ששחרורו תתניע אתכם לכיוונים חדשים ותחדש את כוחותיכם. כרגע אנרגיה זו רדומה. כל עוד אתם נושמים, יש תקווה להגשים חלומות גדולים וקטנים.אלינור רוזוולט אמרה
"העתיד שייך לאלה שמאמינים ביופים של חולומיתהם"
The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams

להעז יותר להצליח יותר

להעז יותר - להצליח יותר

לחץ על התמונה וצפה בווידאו טיפ

דניס ופנינה מרימסקי,
מומחים לתהליכי שינוי : אימון אישי, אימון עסקי , פסיכו-מטפוריקה, ו NLP : כולל אימון לאינטליגנציה רגשית, זוגיות, קריירה, דימוי עצמי, הפרעת קשב וריכוז ולבעלי צרכים מיוחדים.
מה אומרים עלינו?
לוטוס הדרכה לשינוי
Google+

Related posts:

  1. הקריירה שלא הייתה לי
  2. אומץ לב – שריר שאפשר לחזק
  3. להגיד לא בלי פחד
  4. האם מאוחר לתקן חרטות
  5. מחפשים את המגדלור
הפוסט הזה פורסם בתאריך אומץ לב, אושר, אימון אישי, אסרטיביות, ייעוד חזון, כישורי חיים, כללי, למידה, פחד, קריירה עם התגים , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>