להטיל אור על חייך

פנינה

האם אתם זקוקים למגדלור בחיים?
קראו את המשפטים הבאים ובדקו אם המצבים המתוארים מוכרים לכם:
- אני לא מבין\ה למה הזוגיות שלי עולה על שרטון .
- העתיד המקצועי שלי לוטה בערפל
- אני לא רואה את האור בקצה המנהרה
- אני מחפש מורה או מנטור כדי ללמוד כיצד להצליח
- הגיע הזמן להפסיק לברוח מהעבר ולהאיר אור על הטעויות שעשיתי
- אני מבולבל ולא רואה מוצא . זה מבוי סתום
- הלוואי ש X היה כאן כדי לעזור לי .הוא  היה יודע בדיוק מה לעשות.

אם אחד או יותר מהמשפטים הנ"ל מצלצלים נכון באוזניכם, אתם אכן זקוקים למגדלור שלכם.
אתם תמצאו את המגדלור באחד מהחופים הבאים :
החוף החיצוני – אתם תמצאו את החבר או החברה שעצתם תוציא אתכם לדרך הנכונה.
החוף הפנימי – אתם תגלו שהחוכמה למצוא את התשובות כבר קיימת בתוככם. עליכם ללמוד לסמוך על עצמכם.
החוף הנסתר – יוסבר רק בסוף המאמר

מציאת מגדלור בחוף החיצוני
למדתי בבית ספר תיכון לא יוקרתי במערב לונדון. זכור לי צמא גדול למידע והציפייה לגלות עולמות חדשים דרך הלמידה – ולא התאכזבתי. בין כל המורים, היה זוג נשוי מיוחד- הבעל לימד היסטוריה והאישה צרפתית. כאשר בקרנו בביתם, הם הקרינו מיזוג נדיר של הרמוניה והשכלה. בכיתה, השיעורים של כל אחד מהם היו עונג אמיתי. הרגשתי כאילו הם החזיקו לפיד של אור עבורי ועבור התלמידים האחרים שפתח בפנינו אפשרויות חדשות בחיים שכלל לא היינו מודעים להם לפני כן. הייתי בשלב שחיפשתי גיבורים – דוגמאות לחיים  והם סיפקו לי את הסחורה. הם פתחו בפניי מגדלור לעתיד.

מציאת מגדלור בחוף הפנימי
אישה באמצע שנות ה-40 לחייה הגיעה אלינו לאימון אישי כשהיא מאוד מבולבלת ומתוסכלת: במישור המקצועי היא הרגישה מבוזבזת ובמישור האישי – מאחר ועדיין לא "הגיע האביר על הסוס הלבן", הגיעה לגילה ללא זוגיות… היא הרגישה חסרת תועלת וכיוון, שלא היה לה מושג איך היא יכולה לנווט את חייה למקום מאיר וטוב יותר.
באימון ביקשנו ממנה לתאר את מצבה בציורים, זו עבודה בשיטה הנקראת פסיכו- מטפוריקה. בתהליך זה  מצאנו שקיים בה צד שאוהב לתת לאחרים, והוא חלק משמעותי באישיותה, חלק אותו קטעה לאחר שנתקלה פעמים רבות במצבים בהם היא נותנת ונותנת והאחרים מנצלים אותה. הכעס שליווה אותה והפחד להיחשף שוב ושוב לניצול גרמו לה להיסגר. בעזרת טכניקת תראפיה קו הזמן ב-NLP עבדנו על ניקוי פחדים וכעסים שהצטברו אצלה ברמות גבוהות. לאחר מכן, העמקנו בעבודה שמטרתה היא רכישת אומץ כדי שתוכל להעז ולעשות מעשים שלא העזה בעבר. עבדנו על אלמנט ההתמודדות שלה עם מצבים בהם היא מרגישה שכל האפשרויות נחסמות בפניה. האימון נועד לחבר אותה לאופטימיות וחיוביות  כלפי אכזבות וכישלונות, הרי מאחורי כל דלת שנסגרת, יש דלת אחרת שמובילה למקום חדש. עבדנו איתה גם על חיזוק האני הפנימי בעזרת תרגילי מדיטציה ועל-ידי תרגילים שונים חיזקנו את האסרטיביות שלה ואת ההוקרה כלפי ה"יש" בחייה.
דימוי המגדלור שימש אותנו באימון רבות, היא דימתה את עצמה כמגדלור המכוון ספינות/אירועים בלב ים חשוך, כשתרגילי דמיון מודרך אלה עזרו לה מאוד.בצד המעשי של האימון, היא התבקשה לחזור לצאת לדייטים, מה שהיה לה מאוד קשה, לאחר כל פגישה היא הייתה צריכה לרשום את הדברים הטובים שמצאה באדם שפגשה. גם עבודות חדשות שחיפשה היו מתוך כוונה שלא להתפשר ולמצוא עבודות שמתאימות לכישוריה.
בסוף התהליך, כשהאני הפנימי התחזק, חלחלה בה ההבנה שהרבה תלוי בה ורק בה, היא הצליחה להתגבר על הפחדים, ובחרה ללכת וללמוד עבודה סוציאלית – להתחבר לצד הנתינה שבה ולעזור לאנשים במצוקה.
מבחינתנו, תהליך האימון ותוצאותיו, היו מאוד מרגשות ודרמטיות.

סודות האסרטיביות- לחץ כאן וצפה בוידיאו טיפ

סודות האסרטיביות- לחץ כאן וצפה בוידיאו טיפ

לחץ כאן וצפה בוידאו טיפ

המגדלור העתיק
לפני יותר מאלפיים שנה, נבנה המגדלור המפורסם של פארוס באלכסנדריה שנחשב אחד משבעת פלאי עולם. המגדל היה בנוי מאבן לבנה והתנשא לגובה המרשים של 130 מטר. תפקיד המגדלור הוא להאיר ולסמן מיקום בחופים מסוכנים כדי לעזור בניווט ולתת דרכי מוצא בטוחים לנמלים. כיום, בעידן ה GPS, איננו זקוקים עוד למגדלורים בים.
יחד עם זאת כל אחד מחפש את נתיבו המיוחד בחיים ודוגמאות מהחיים שישמשו מנטורים או מורי דרך של הצלחה. אין זה משנה מהו המקצוע שלך ואם למדת הרבה או מעט בבית ספר תיכון.
בבית ספר לחיים, כולם לומדים ביחד כולם זקוקים לכלים שיעזרו להם לנווט בבטחה כדי לא לעלות על שרטוני – החיים ולהגיע לחופים הבטוחים. אם כן, המגדלור נותר עד היום כסמל של אור וחוזק שמקרין בטחון ומאיר את הדרך.

הסופרת פאולין דנקן-תרשר כתבה :
"קבלו את האור שלכם ואפשרו לו לזרוח כדי ליצור מגדלור עצמי בלילה סוער"

החוף הנסתר
שימו את הבעיה שלכם בצד לעתה עתה. צאו בדרך של עזרה לזולת.עליכם לשמש כמגדלור שיאיר את הדרך לחבר או חברה הנמצאים במצוקה. רק אז תיפתח דרך חדשה  לפתרון הבעיה שלכם . כפי שכתב החכם הבודהיסט היפני, מהמאה השלוש עשרה, ניצירן דיישונין:
"כשאתה מדליק אש עבור הזולת, אתה מאיר גם את דרכך".

פנינה ודניס מרימסקי,
מומחים לתהליכי שינוי : אימון אישי, אימון עסקי , פסיכו-מטפוריקה, ו NLP : כולל אימון לאינטליגנציה רגשית, זוגיות, דימוי עצמי, הפרעת קשב וריכוז ולבעלי צרכים מיוחדים מה אומרים עלינו?
לוטוס הדרכה לשינוי
Google+

Related posts:

  1. מחפשים את המגדלור
  2. האם אתה דורש יותר מדי מעצמך
  3. מחיר הפרפקציוניזם
  4. פגשתי את אני העתידי הרזה
  5. החיוך השווה מיליונים
הפוסט הזה פורסם בתאריך NLP, אומץ לב, אושר, אימון אישי, אסרטיביות, בודהיזם, דחיינות, הרזיה מהראש, כללי עם התגים , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>