חוסר תשוקה?

פנינה

עד כמה אתם זקוקים להערכת הסביבה כדי להכיר בערך עצמכם?
האם אתם מכירים ומאמינים ביכולתכם? למה זה חשוב?

האם תלות בחיזוקים מבחוץ עשויה להשפיע באופן מהותי על חייכם?
מניסיוננו באימון אישי, רבים מהמתאמנים זקוקים לפידבקים של הסביבה כדי לדעת אם הם מוכשרים, מוצלחים, טובים בתחום עיסוקם. אין להם את תחושת הביטחון העצמי במה שהם עושים ובמקום בו הם נמצאים. כל חייהם מתנהלים על פי מה אומרים עליהם, ומאחר ואינם בטוחים ביכולותיהם, הם ניזונים מביקורת של הסביבה. אם מישהו מטיל דופי בכוחם – הם פשוט הרוסים.
לפני שנציג את דרך העבודה שלנו עם מתאמנים אלה, אנחנו רוצים לספר סיפור יפה, שישמש אותנו כמשל.

יום אחד טייל במורד הרחוב כנר פלא צעיר, בנסותו להחליט האם עליו לרדוף אחרי  חיי מוסיקה. בדרכו הוא נתקל במורה לכינור הידוע ביותר בעולם. הכנר, שהתקשה להאמין למזלו, עצר את המורה הדגול ושאל אותו האם יוכל לנגן בפניו, בחושבו, שיזנח את חלומו לקריירה מוסיקלית אם המורה הדגול יאמר לו שהוא מבזבז את זמנו.
המורה הדגול הנהן בשקט כרומז לו להתחיל. כך, הוא ניגן, אגלי זיעה הופיעו מיד על מצחו, ובסיימו, היה הוא בטוח, שהוא נתן את ההופעה הטובה ביותר שלו.
אך המאסטרו הגדול רק הנהן בראשו בעצבות ואמר: " אתה חסר תשוקה".
המוסיקאי הצעיר היה הרוס. הוא חזר לביתו והכריז על כוונתו לזנוח את הכינור.
תחת זאת  נכנס לעולם העסקים, שהתברר, שהיה לו כישרון גדול לכך עד שבמהלך קצר של שנים הוא הפך להיות עשיר יותר משהוא אי פעם תיאר לעצמו שייתכן.
כמעט לאחר עשור הוא מצא את עצמו מתהלך במורד רחוב אחר, בעיר אחרת כשלפתע הוא הבחין שוב במורה הדגול.
הוא מיהר לגשת אליו, באומרו:" אני כל-כך מצטער להפריע לך", ואני בטוח שאינך זוכר אותי, אך אני עצרתי אותך ברחוב שנים קודם לכן, כדי לנגן בפניך בכינור שלי. אני רוצה רק להודות לך, בשל עצתך, זנחתי את אהבתי הגדולה – הכינור, ככל שזה היה מכאיב, והפכתי להיות איש עסקים וכיום אני נהנה מהצלחה גדולה, שאני חב את כולה לך. אך דבר אחד עליך לספר לי: איך ידעת שלא היה לי את מה שצריך? איך ידעת כל אותן השנים הללו שאני חסר תשוקה?"
המורה הדגול הנהן בראשו בעצב ואמר רק זאת; " אינך מבין. אני אומר זאת לכל אחד שמנגן בפניי, שהם חסרים תשוקה. אילו הייתה בך תשוקה, לא היית מקשיב".

אין זה משנה עד כמה אחרים יהיו ספקנים כלפיך, או שאתה עלול להיות ספקן כלפי עצמך, לעולם אל תהיה מובס!
אפשר להביס חוסר בטחון עצמי וחוסר הערכה עצמית.
במהלך עבודתנו עם מתאמנים, אנו שואפים לחזק את התמונה הפנימית ולעצב זהות עצמית מגובשת ויציבה.
דימוי עצמי קשור לתמונה, בטחון עצמי קשור לתחושה וזהות עצמית קשורה למחשבה. על בסיס כך אנו עובדים עם המתאמנים בשיטת NLP – דמיון מודרך, המאפשרת חדירה לאזורים בתוכנו שאנו לא מודעים אליהם בחיי היומיום והגעה לתובנות חדשות וגילויים חשובים.
העבודה עם ה-NLP עוזרת לכל מתאמן ללמוד ולהכיר באיכויות וביכולות הקיימות בו. אנו מסייעים  לו לעבור תהליך של אהבה עצמית וחיבור עם עצמו, ללמוד לכבד את רצונותיו, להעז לחלום בגדול ואם הוא מספיק נחוש ולא מרים ידיים כשהוא נתקל במכשול הרי שיוכל לממש את חזונו ולמצות את הפוטנציאל הטמון בו.

לחץ כאן לצפיה בוידאו טיפים

גלה את סודות הזוגיות והאסרטיביות- לחץ כאן וצפה בוידאו טיפים

לחץ בתמונה וצפה בוידאו טיפים

פניה ודניס מרימסקי,
מומחים לתהליכי שינוי : אימון אישי, אימון עסקי , פסיכו-מטפוריקה,  ו  NLP : כולל אימון לאינטליגנציה רגשית, זוגיות, דימוי עצמי, הפרעת קשב וריכוז ולבעלי צרכים מיוחדים. מה אומרים עלינו?

לוטוס הדרכה לשינוי
Google+

Related posts:

  1. האם אתם יודעים לעמוד על קצות הבהונות?
  2. האם מאוחר לתקן חרטות
  3. מחיר הפרפקציוניזם
  4. למה חשוב לשחרר טינה ולסלוח?
  5. האם אתה דורש יותר מדי מעצמך
הפוסט הזה פורסם בתאריך NLP, אושר, אימון אישי, העצמה, כישורי חיים, כללי, למידה עם התגים , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>