להצליח למרות הפחד

כל התקדמות במסלול לעבר דרך חדשה מתחילה כמשחררים את הפחד. על פי רוב אנו חיים את חיינו נעים בין תקוות לפחדים, על גבי מישור קבוע פחות או יותר, עם תנודות קלות, תלויות מציאות, שמכתיבות התרוממות רוח או אכזבות.
ישנם צמתים בהם אנו נדרשים להכריע ולקבוע החלטות בעלות משמעות אמיתית להמשך חיינו. ישנם רגעים בהם אנחנו מבינים ש   It's now or never – או שנקפוץ למים ונעז – לטוב או לרע – או שנמשיך לחתור בנתיב ידוע – לטוב או לרע. בנקודות אלו של חיינו אנו נדרשים לגייס אומץ או לוותר עליו. אלה הזדמנויות לשנות את מסלול החיים ולהגשים חלומות אך יש מחיר כי מעליהן תלוי שלט "הכניסה לאמיצים בלבד – תשאירו את הפחד בחוץ".

באימון אישי, אימון עסקי או אימון זוגי אנו נתקלים באנשים רבים אשר אינם מעיזים לפעול ולעשות למען הגשמת מאווייהם וחלומותיהם, בגלל מחסום הפחד. כאשר הפחד מוביל אותנו אנחנו לא יכולים להגיע רחוק וחלומותינו נראים בלתי אפשריים. החשש מכישלון ומצדו השני של המטבע – הפחד מהצלחה, לצד אכזבות העבר ואי הוודאות שבעתיד – מונעים מרבים מאיתנו לנסות לממש את התקוות הכמוסות.
אחרים מתנהגים כאילו קיימת תקרה בלתי נראית לעין המגבילה את  הצלחתם ומונעת מהם להגיע להישגים גדולים בכל תחומי החיים בגלל הפחד שהם לא ראויים להצלחה אמתית.

מה קורה כשמפסיקים לפחד?
הנה סיפור מקרה לדוגמה, אישה שחייה התנהלו תחת צל כבד של פחד, וכיצד באופן הדרמטי ביותר השתנו חייה ברגע שהפסיקה לפחד.
היא הגיעה אלינו לאימון זוגי, נשלטת על-ידי פחד כבד מפני בעלה, שקינא לה ומנע ממנה כל אפשרות להתפתח ולצמוח כאדם. בנוסף, השתמש באלימות מילולית קשה כנגדה, ולעיתים גם אלימות פיזית. היא פחדה לחשוב על גירושים כי איים עליה שאם תעז – יהרוג אותה. היא פחדה להתלונן עליו בפני המוסדות האמונים על טיפול במקרים מעין אלה כי פחדה מתגובתו. היא הייתה משותקת מאימה מכל כיוון אפשרי, ואלינו הגיעה כמוצא אחרון של לפני ייאוש מוחלט.התחלנו את האימון עם תרפיית קו הזמן. ניקינו היטב את הפחדים שנטמנו בה עוד כשהייתה ילדה, שגדלה וחוותה מודל דומה לזוגיות לזו שיש לה, ושליוו אותה בבגרותה כנערה וכאישה. שתלנו בה אומץ ואסרטיביות, וחיזקנו את בטחונה העצמי. היה עלינו ללמד אותה ולאמן אותה ביכולתה לבוא ולומר את אשר על ליבה ללא חשש, וללא תוקפנות, להגיד לו חד וחלק: "די להתעללות". לשם כך היא למדה להשתמש בחוקי האסרטיביות וליישמם. היה חשוב לנו לאזן בה את הניקיון מהפחד לעומת הבהירות והחדות של דבריה.
בעבודה בפסיכו-מטפוריקה היא ציירה לעצמה כיצד היא תתנהל, תתנהג ותראה ללא הפחד. במהלך האימון היא עברה תהליך עמוק ומשמעותי בו הצליחה להשתחרר מהפחדים שחנקו את חייה.
בשלב הבא, הצטרף בעלה לאימון, והוא עצמו הביע התפעלות איך היא עברה שינוי מקצה אל קצה. היא הפסיקה לפחד ממנו, חדלה לבכות מכל דבר, והפכה להיות אישה חזקה אסרטיבית וברורה. הדמות האחרת שנולדה מתוכה הפכה גם את צורת ההתייחסות שלו אליה. הוא הפסיק להתעלל בה ולנהוג כלפיה בקנאה ובאגרסיביות. מכאן גם צמחה זוגיות אחרת ובריאה. הוא החל לראות בה שותפה שוות ערך, שיותר איננו מזלזל בה. להיפך, הוא שואל בעצתה ומכבד את דעתה.

                                                         להעז יותר להצליח יותר

להעז יותר להצליח יותר - לחץ כאן לצפיה בוידיאו טיפ

"הפחד העמוק ביותר שלנו הוא לא שאנו חסרי אונים. הפחד העמוק ביותר שלנו הוא שאנו בעלי עוצמה מעבר לכל שיעור" – מריאן ויליאמסון

דניס ופנינה מרימסקי,
מומחים לתהליכי שינוי : אימון אישי, אימון עסקי , פסיכו-מטפוריקה, ו NLP : כולל אימון לאינטליגנציה רגשית, זוגיות, קריירה, דימוי עצמי, הפרעת קשב וריכוז ולבעלי צרכים מיוחדים. 
מה אומרים עלינו?
 
לוטוס הדרכה לשינוי
Google+

Related posts:

  1. אל תתן לפחד לנהל אותך
  2. להגיד לא בלי פחד
  3. מחפשים את המגדלור
  4. פחד או אומץ, מי מנהל אותנו?
  5. כן ליראת כבוד, לא לפחד
הפוסט הזה פורסם בתאריך NLP, אומץ לב, אושר, אימון אישי, אסרטיביות, העצמה, חיזוק הזוגיות, כישורי חיים, כללי, פחד, שינוי בחיים עם התגים , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>