אל תתנו להפרעת קשב וריכוז לטרפד את הזוגיות

פנינה

הפרעת קשב וריכוז משפיעה באופן ישיר על תקשורת בין בני אדם, על אחת כמה וכמה – ביחסים. האימפולסיביות, הצורך בשליטה, הנטייה להקצין מצבים והתנהגויות, הבלבול – שהם בין המאפיינים את ההפרעה "יככבו" במערכת זוגית, והם עלולים לחבל בה לחלוטין. זאת במידה ואין מודעות והתנהלות נכונה מולם.
הפרעת קשב וריכוז אצל אחד מבני הזוג, או שניהם, עלולה לגרום למשברים קשים בחיי הזוגיות, אם כי סביר שדווקא בה היה טמון קסם ההתאהבות הראשונית. זאת מכיוון שאנשים בעלי הפרעת קשב וריכוז הם גם אנשים שבורכו ברמת יצירתיות גבוהה, תושייה ויוזמה, אנרגטיות, דמיון עשיר, חוש הומור מפותח ומוח פתוח. אלה עשויים לעזור בעבודת המודעות והטיפול בהם.
כמומחים לטיפול בבעלי הפרעת קשב וריכוז, אנחנו מבררים עם המתאמן/ת המתקשים במציאת זוגיות האם הם מאופיינים כבעלי  הפרעת קשב וריכוז – עם או בלי היפראקטיביות – או במקרה של זוג – האם אחד מהם מזהה ומכיר את ההפרעה אצלו או אצל בן/בת זוגו או שלשניהם גם יחד ישנה הפרעת קשב וריכוז .

לחץ כאן לצפיה בוידיאו טיפ

גלה כיצד להתגבר על בעיית הפרעת קשב וריכוז בזוגיות - לחץ כאן וצפה בוידיאו טיפ
גלה כיצד להתגבר על בעיית הפרעת קשב וריכוז בזוגיות – לחץ כאן וצפה בוידיאו טיפ

אימון זוגי לבעלי הפרעת קשב וריכוז
בני זוג שהגיעו אלינו לאימון זוגי אובחנו שניהם במהלך העבודה איתנו כבעלי הפרעת קשב וריכוז . לאחד מהם עם היפראקטיביות. זה מתכון למערכת יחסים מאוד סוערת. ואכן, מערכת הזוגיות שלהם הייתה מאופיינת במריבות בלתי פוסקות, ויכוחים ו"פיצוצים" בעוצמה גבוהה. הם הגיעו אלינו בדקה ה-90, רגע לפני שהלכו להתגרש ברבנות. כמוצא אחרון.
בבדיקת ערכים, ובתהליך האימון הזוגי, ראינו באופן ברור כי יש ביניהם רצון להיות יחד ואהבה גדולה האחד לשנייה. אך מאפייני ההפרעה פגעו אנושות בתקשורת ביניהם, ובעבודה איתם היינו צריכים "לתקן" את קווי התקשורת ביניהם תוך התייחסות אמיתית ועמוקה למרכיבי ההפרעה.
עבדנו הרבה מאוד על תקשורת בינאישית ותקשורת אסרטיבית. בעזרת תרגילי דמיון מודרך הם חשו ושרטטו כיצד תראה הזוגיות שלהם בעתיד, לאחר האימון.
התמקדנו באימון להוקרה, כאשר כל אחד התבקש להביא למודעות של עצמו ושל בן/בת הזוג וכן להעלות בכתב את הדברים שהוא מוקיר ומעריך בשני ולהקריא בקול רם את מה שכתבו באוני הפרטנר. התרגילים האלה חוללו נפלאות של ממש, הם הבינו את שפע היופי והטוב שיש להם במשותף.
עכשיו, הם היו צריכים ללמוד איך להשמיע טענות מבלי להאשים ולא פחות חשוב – לדבר כמו חברים, להיות חברי נפש, ללא מריבות וויכוחים כל דקה שנייה על איך ולמה מתנהל הצד השני כך או אחרת.
לנגד עיננו עמד כל הזמן "המשולש של שטרנברג", מודל המצייר זוגיות כמשולש כשהבסיס שלו – מחויבות, צלע אחת היא אינטימיות במובן של חברות, צלע שנייה – התלהבות ובקודקוד נמצאת הרומנטיקה.
בסופו של תהליך האימון, הם הגיעו למקום של בחירה ורצון להיות יחד ולטפח זוגיות טובה וחברות אמיתית ונאמנה.
לסיום, האימון הזוגי בדגש על הפרעת קשב וריכוז, מוכיח את עצמו וקיימות הצלחות גדולות בשטח!

פניה ודניס מרימסקי,
מומחים לתהליכי שינוי : אימון אישי, אימון עסקי , פסיכו-מטפוריקה, ו NLP : כולל אימון לאינטליגנציה רגשית, זוגיות,קריירה, דימוי עצמי, הפרעת קשב וריכוז ולבעלי צרכים מיוחדים. מה אומרים עלינו?
לוטוס הדרכה לשינוי
Google+

Related posts:

  1. סלחנות – בעלת ברית חשובה לדרך
  2. איך מנהלים מערכת יחסים טובה עם הפרעת קשב וריכוז?
  3. אסרטיביות – הדרך הקלה?
  4. ויכוחים לצד זוגיות טובה
  5. מחפשים את המגדלור
הפוסט הזה פורסם בתאריך NLP, אושר, אימון אישי, אסרטיביות, חיזוק הזוגיות, כישורי חיים, כללי, קשב וריכוז עם התגים , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>