מגדל האוצר

 

בסיום הניתוח של אשתי (פנינה) – החלפת מפרק ירך חוזרת, המנתח קרא לי לחדר ההמתנה. הייתי מאד מתוח וציפיתי לשמוע בשורות טובות. "נאבקתי קשה כדי להוציא את השתל  הקודם", הוא אמר ובסוף ניחם אותי "הכול בסדר..תוכל לראות את פנינה בעוד כמה דקות". באותו יום, לא הבנתי למה הוא שיתף אותי בקושי שבניתוח. למחרת פנינה התאוששה והתחלתי לשמוח עד אשר כוח עזר בלתי מיומן הוציא אותה מהמיטה באופן לא זהיר ומפרק הירך יצא ממקומו. עוזר המנתח הצליח להחזיר את הירך מבלי שאשתי תבחין בכך אבל הזהיר אותנו שהירך מאד לא יציבה ואם הוא ייצא ממקומו עוד פעם, צפוי ניתוח חוזר.
הייתי המום. שבוע לפני כן אני ואשתי רקדנו ביחד, ועכשיו הרגליים שנשאו אותה במעגלי חן של הואלס האנגלי לא יכלו עוד לשאת את משקלה.
אני לא יודע מי מאיתנו שם לב קודם לתמונה המעניינת שהייתה תלויה על הקיר מול מיטתה בבית החולים. היה זה צילום של שדרת עצים עטורי עלים בצבע דובדבן ובסוף השדרה מבנה ישן לא ברור הדומה למגדל חצי הרוס.
בין כך או כך, לשנינו באה אותה אסוציאציה; שהנה לפנינו תמונה של מגדל האוצר הבודהיסטי. למגדל האוצר יש שלושה מאפיינים חשובים:
- הוא מכיל את הדברים היקרים ביותר בחיינו
- הוא חזק ויציב
- הוא נמצא בתוכנו
מאותה עת, עשינו מדיטציה כל יום שמגדל האוצר יגדל בתוך אשתי ויחזיר לה את היציבות ברגליה. יציבות זו אכן הייתה יקרה מפז.
אף על פי כן, הדרך  למטרה לא הייתה סוגה בשושנים.
כעבור שבוע פנינה הועברה לחדר אחר ובו תמונה אחרת על הקיר.  היא בקשה מהאחות להחליף את התמונות בין החדרים אך האחות סירבה לבקשתה והסכימה רק להעביר את הבקשה המוזרה לאחות הראשית במחלקה שבאותה עת הייתה עסוקה מדי מכדי לטפל בנושא. לפני שיצאתי מבית החולים לארוחת הצהריים, שוחחתי עם פנינה  כיצד לפנות לאחות הראשית ואמרתי שכדאי להזכיר את הסיפור האמיתי של הפסיכולוג הנודע, מרטין סליגמן על הסניטר בבית חולים שתלה תמונות יפות מעל מיטותיהם של החולים כי ראה בתפקידו שליחות שעזרה לרפא את החולים. כאשר חזרתי לחדר של אשתי, ראיתי שהתמונה הוחלפה. מגדל האוצר חזר אלינו ופנינה קרנה מאושר. היא סיפרה כיצד היא שוחחה עם האחות הראשית על הסיפור של סליגמן ואחרי שהסבירה את משמעות התמונה עבורה, פשוט פרצה בבכי. תוך עשר דקות, האחות הנבוכה שלחה איש תחזוקה להחליף את התמונות בין החדרים.
כאשר פנינה השתחררה מבית החולים והועברה באמבולנס למרכז שיקום במקום מאד יפה ומקצועי חשבנו שעלינו על דרך המלך. כעבור חמישה ימים, בקרתי בבוקר את ביתי , יונית, בבית חולים לרגל הולדת נכדתי, גילי, ומשם נסעתי מלא – אושר, לביקור אצל פנינה במרכז השיקום. לאחר יום ארוך, כמעט שהגעתי הביתה כאשר קבלתי הודעה מפנינה שהיא נמצאת בבית חולים במחלקת מיון לאחר פריקה נוספת של הירך. הפעם האשמה בגין הפריקה הוטלה על תנועה לא זהירה בפיזיותרפיה. לא היה לי כוח לנהוג בחזרה לבית החולים ונסעתי ברכבת. עברנו לילה מורט עצבים שבסופו הירך הוחזרה למקום תחת הרדמה. חזרנו למרכז השיקום עם הוראות קפדניות לגבי אלו סוגי תנועות מותרות ואסורות בזמן הפיזיותרפיה.
המנתח החליט לתת צ'אנס אחרון לתהליך הריפוי הטבעי אך איים שפריקה נוספת תחייב ניתוח נוסף בוודאות. הוא הסביר שאחרי הוצאת השתל הקודם לא נשארה רקמה לתפירה סביב השתל החדש ועל כן האי יציבות תמשך עד אשר יתחזק השריר והרקמה סביבו תגדל. הפיזיותרפיסטים במרכז השיקום אמרו שמעולם לא ראו מקרה כה קשה של אי יציבות.
אשתי בכלל לא נבהלה מאיום סכין המנתח התלוי מעל ראשה ופשוט תגברה את המדיטציה שלה בשומרה על כל ההוראות לזהירות. הנחישות השקטה שלה להצליח בשיקום ובריפוי הגוף, והשלווה היו ניכרות על פניה. היא הסתובבה בקושי במרכז השיקום אבל תמיד עם חיוך על פניה. יום יום היא עודדה משתקמים אחרים שלא הבינו כלל עבור מה יש להודות ולשמוח. האמונה העצמית והסבלנות שלה נשאו פרי והגיע יום השחרור ממרכז השיקום. היום היא משתקמת בבית ומסוגלת לצאת מהבית להליכה קצרה ברגל.
מה אפשר ללמוד מהסיפור הזה? 

אושר משקם תאים
החוקרת ופרופסור לפסיכולוגיה, ברברה פרדיקסון פרסמה לפני חודש מחקר המצביע כיצד אושר הנובע מעשיית מעשים טובים, יצירת ערך בחברה, או תחושת משמעות, משפיע באופן חיובי על בריאות התאים דרך מנגנון הבעת הגנים. רנ"א ( RNA ) נלקח משתי קבוצות אנשים – הראשונה אנשים ששמחו בגין סיפוק צרכים (לדוגמא אכילת שוקולד) והשנייה אנשים ששמחו ממציאת משמעות או יצירת ערך, רק בקבוצה השנייה התגלה חיזוק של חומרים אנטי דלקתיים וחיזוק מערכת החיסון. 

מגדל החוסן
- אושר הנובע ממחשבה חיובית מחזק ומבריא את הגוף.
- מגדל האוצר בתוכנו הוא היכולת הנפלאה של הנפש לרפא את הגוף.
- מגדל האוצר הוא מגדל החוסן.
 

                                                                      איך להיות מאושר?   

גלה את סודות האושר - לחץ כאן לצפיה בוידיאו טיפ גלה את סודות האושר – לחץ על התמונה

  

 דניס ופנינה מרימסקי,
מומחים לתהליכי שינוי : אימון אישי, אימון עסקי , פסיכו-מטפוריקה, ו NLP : כולל אימון לאינטליגנציה רגשית, זוגיות, קריירה, דימוי עצמי, הפרעת קשב וריכוז ולבעלי צרכים מיוחדים. 
מה אומרים עלינו? 
לוטוס הדרכה לשינוי
Google+

Related posts:

  1. הכל או לא כלום
  2. נחום תקום בדרך ללוס ואגוס
  3. מחפשים את המגדלור
  4. מחיר הפרפקציוניזם
  5. להגיד לא בלי פחד
הפוסט הזה פורסם בתאריך אומץ לב, אושר, בודהיזם, העצמה, טבע, כללי, למידה, פחד, שינוי בחיים עם התגים , , , , , , , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>