איך מנהלים מערכת זוגית טובה ומתמשכת?

פנינה  

בחרתם באחד או באחת לחיי שותפות זוגיים ארוכי טווח. אתם נכנסים לשגרת חיים, בדרך מתמודדים עם שאלות של פרנסה, בית, ילדים, משפחה. אבני דרך שיכולות בקלות להפוך למוקשים. כל אחד מכם רואה דברים אחרת, מתנהל בקצב שונה, רוצה, צריך, מרגיש אותם דברים אבל גם דברים אחרים. שוקע בעייפות, תסכול, דאגות. החיים מגישים לנו שפע של קשיים.
איך שורדת בתוכם זוגיות יציבה, מספקת, אוהבת ושמחה? האם די באהבה כדי לקיים זוגיות לאורך זמן? איך מתמודדים עם מתחים שצצים חדשות לבקרים? איך מחדשים את הרגש לנוכח שחיקת היומיום? כיצד נמנעים מהשתלטות כעסים והאשמות על כל חלקה טובה? האם הדמיון או השוני בין שניכם עוזרים? מפריעים?  

נכון ולא נכון
לאחר שאנחנו שומעים את הסיבות והנסיבות שהביאו זוג מסוים  לבוא אלינו לאימון לזוגיות, אנחנו מציגים בפניו את תוכנית העבודה שלנו. להבדיל מיועצים ופסיכולוגים, אנחנו שמים בצד את ההאשמות ומתמקדים בחיבור. המשימה שלנו היא לבנות מחדש את יסודות הזוגיות. נכון, צריך לשקם ולהבריא, אבל המיקוד באימון הוא על איחוי הקרעים ועל נקודות החיבור, ולא בכעסים ובטרוניות.
בשלב הראשון אנחנו ממפים ומגדירים יחד ערכים משותפים של כל אחד מבני הזוג. ערכים המורכבים מתכונות אישיותיות, צרכים, מניעים, כישורים, יכולות, עקרונות פעולה ועקרונות קיומיים. לאחר שאנחנו מבינים מה יש לכל אחד מהצדדים ב"סל" שלו, אנחנו מגדירים את המקום המאפשר גישור וחיבור ביניהם. 
מה שיסייע לנו בבניית הזוגיות מחדש, הם בדיוק אותם אלמנטים שחיברו את בני הזוג מלכתחילה: גישה דומה לחיים, רקע חיים דומה המאפשר שפת מונחים מובנת לשני הצדדים, צרכים דומים. ככל שהמכנה המשותף רחב יותר, קל יותר יהיה ליצור מחדש את הקשר הטוב. הבדלים מהותיים יחייבו מאמץ רב יותר על-מנת למצוא דרכי התמודדות ופתרונות.
בשלב הבא, אנו בונים יחד חזון של גדילה וצמיחה יחד. על-ידי שיחות ותרגילים ניישם וניטע תוכן במילים גדולות ויפות כמו: אהבה, שוויון, נאמנות, אי אלימות, יושר ואמינות, הערכה והוקרה, כבוד ושיתופיות. ללא ערכים אלה, לא ניתן לקיים קשר בריא לאורך זמן.
שלב מתקדם באימון, יעסוק ב"חוזה הנישואין הבלתי כתוב." נצלול יחד לתוך אותו חוזה/הסכם, שיתכן ולא נוסח מעולם במילים אבל הוא קיים בכל מערכת זוגית. חוזה "סודי" המורכב מציפיות, צרכים וכוונות של כל אחד משני הצדדים בנוגע לחיים המשותפים. בהרבה מקרים, התנאים משתנים לאורך השנים, החוזה כבר לא מתאים לאחד הצדדים או לשניהם, ואז נוצר פיצוץ גדול. אנחנו פותחים יחד את החוזה, מפרקים אותו, ורואים איפה נוצרו הפערים ולמה. השלב הזה הוא מורכב וקשה, ומטרתו הוא לבנות חוזה חדש על בסיס יסודות טובים ונכונים לזוג באותו הזמן.  

                                  איך לשפר את הזוגיות שלך ולהפוך אותה לחוויתית   

דרך מהירה לשפר את הזוגיות - לחץ כאן וצפה בוידיאו טיפ

דרך מהירה לשפר את הזוגיות - לחץ על התמונה לצפיה בטיפ

 

במהלך האימון, מקבלים בני הזוג תרגילים שונים. למשל, כל אחד מתבקש לרשום מה הוא מוקיר ומעריך בשני. כך יכולים בני הזוג לחדד את נקודות ההערכה שיש להם כלפי השני, נקודות זכות שהולכות ונשחקות, הופכות למובן מאליו במהלך השנים.בנוסף, כל אחד מבני הזוג מגדיר מה הוא מצפה ורוצה מהשני ובאותה כנות הוא יצטרך לעשות מאמץ להבין את מניעיו, קשייו וצרכיו של העזר שכנגד.
כנות ומחויבות לתהליך כולו יביאו לשינוי עמוק ורב משמעות בקשר הזוגי!  

 רוצים לחזק את הרומנטיקה? הנה כמה רעיונות:
* פתק אהבה לפני שיוצאים בבוקר לעבודה
* ליזום ערבים רומנטיים, פעם על ידי האישה ופעם על ידי הגבר. חשוב מאוד לזוגות הנשואים שנים רבות
* לא לחסוך במחמאות…
* חשוב לציין בהזדמנויות שונות, ולא נדירות, "את/ה חשוב/ה לי… אני אוהב/ת אותך…"  

פנינה ודניס מרימסקי,
מומחים לתהליכי שינוי : אימון אישי, אימון עסקי, פסיכו-מטפוריקה ו NLP : כולל אימון לאינטליגנציה רגשית, זוגיות, דימוי עצמי, הפרעת קשב וריכוז ולבעלי צרכים מיוחדים מה אומרים עלינו?
לוטוס הדרכה לשינוי
Google+

Related posts:

  1. איך עושים שינוי מהותי ועמוק בחיים?
  2. האם אתם יודעים לעמוד על קצות הבהונות?
  3. אומץ לב – שריר שאפשר לחזק
  4. הקילומטר האחרון למטרה
  5. נלחמים על הגשמת החלום
הפוסט הזה פורסם בתאריך אושר, אימון אישי, חיזוק הזוגיות, ייעוד חזון, כללי, שינוי בחיים עם התגים , , , , , , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>