נלחמים על הגשמת החלום

 

פחד ותקווה הם שני צדדים של אותה מטבע. מילדות אנחנו מפתחים חלומות ותקוות, שאיפות ותוכניות, לגבי מימוש היכולות שלנו בעולם. במהלך החיים אנחנו נתקלים בקשיים ואכזבות, הגורמים לנו להיכוות כתוצאה מקושי או כישלון להגשים חלומות. הפחד סולל את הדרך לקיבעון, להישארות בדרך המוכרת, במקום הבטוח, גם אם הוא לא מספק ואיננו טוב עבורנו.

האם אחד מהפחדים הללו משתק אתכם?
- הפחד מכישלון במבחנים
- הפחד מכישלון בראיון עבודה
- הפחד מדחייה בדייטים
- הפחד מהתפרקות הזוגיות
- הפחד מאובדן בטחון כלכלי
- פחד שהעסק לא יהיה רווחי
- הפחד מהצלחה
- הפחד מפרישה לגמלאות
- הפחד מהבלתי-ידוע 

להרים ידיים או לא?
רוב החיים אנחנו נעים בתוך נסיבות חיים שלא מזמנות לנו תקוות גדולות או אכזבות צורמות מדי. החלומות הגדולים הולכים ומתקהים, הפחד גורם לנו לוותר עליהם.
ישנם רבים שמעבירים כך את חייהם, וישנם כאלה שברגע מסוים מחליטים לא להרים ידיים אלא לצאת ולהילחם על החלום שלהם. זוהי החלטה אמיצה שכרוכה בהתמודדויות רבות.  

נלחמים על החלום
רבים המגיעים אלינו לאימון אישי  אומרים שהם חשים כי לא הגשימו את חלומותיהם בגלל מחסום הפחד, החשש מאי הוודאות הטמון בעתיד, ועדיין הם מגיעים אלינו כדי שנעזור להם לפרוץ את מחסום הפחד, כי יש בהם רצון כמוס, שאיננו מרפה, להעז להגשים את הפנטזיה שלהם.
אנחנו עוזרים להם בדרך הזו. כשמגיע אלינו מתאמן או מתאמנת הרוצים, למשל, לפתוח עסק עצמאי לאחר שנים רבות כשכירים, אנחנו ממקדים את תהליך האימון בליווי המהלך ובגיוס כוחות ליישומו.
בתחילה, אנחנו מבקשים לגלות את הכוחות המעכבים. אנחנו נעזרים לשם כך ב"תרפיית קו הזמן" – שעוזרת לגלות את שורש הרגשות השליליים הנמצאים בין התת מודע למודע, ומפריעים בתפקוד. טכניקה זו, המושתתת על דמיון מודרך ו -  NLP, מאפשרת לנו לנקות פחדים ואמונות מגבילות ו"לשתול" במקום אומץ וחזון חיובי ושלם. אנחנו עובדים גם עם שיטה שפיתחנו הנקראת: "מערך חוויתי של התקנת אומץ".כאשר נוצר החיבור בין התודעה לעולם המעשי, הפחד נעלם ואומץ וביטחון ממלאים את המתאמן או המתאמנת שלנו, הם מתבקשים לנקוט צעדים לקידום היוזמה שלהם.באימון אנחנו מתווים יחד אבני דרך לפעולה, מתקדמים עליהם יחד, ובוחנים בכל שלב הצלחות וקשיים, ודרכי התמודדות נכונות איתם. תהליך האימון מסתיים כאשר האדם שעבד איתנו מתחיל ל"רוץ" עם העסק ומרגיש ביטחון לנהל אותו בהצלחה.
אנחנו לא מזלזלים חלילה בחששות מהשינוי. להיפך, צריך לקחת אותן בחשבון בתכנון הדרך. מצד שני, רצוי מאוד להסתכל גם על הסיכויים החבויים במהלכים שוברי כיוון ולהאמין בהם. 
גם אם לעתים נראה שהבעיות גדולות מדיי ואנו מתפתים לצעוק "זה גדול עלי", כדאי לזכור שמעבר לקיר החוסם ישנו עתיד פתוח, הטומן בחובו ים של אפשרויות, ומי יודע אם כדאי לוותר עליהן, ומה אנחנו יכולים עוד לעשות באותו מרחב עתידי? 

                                                           להעז יותר להצליח יותר    

להעז יותר להצליח יותר - לחץ כאן לצפיה בוידיאו טיפ להעז יותר להצליח יותר – לחץ על התמונה לצפיה בוידיאו טיפ

  

דניס ופנינה מרימסקי,
מומחים לתהליכי שינוי : אימון אישי, אימון עסקי , פסיכו-מטפוריקה,  ו  NLP : כולל אימון לאינטליגנציה רגשית, זוגיות, דימוי עצמי, הפרעת קשב וריכוז ולבעלי צרכים מיוחדים. מה אומרים עלינו?
לוטוס הדרכה לשינוי  
Google+

Related posts:

  1. הקילומטר האחרון למטרה
  2. להגיד לא בלי פחד
  3. אומץ לב – שריר שאפשר לחזק
  4. הכל או לא כלום
  5. מחיר הפרפקציוניזם
הפוסט הזה פורסם בתאריך NLP, אומץ לב, אושר, אימון אישי, העצמה, חיזוק הזוגיות, ייעוד חזון, כישורי חיים, כללי, למידה, עסקים, פחד, פרישה, קריירה, שינוי בחיים עם התגים , , , , , , , , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>