צעירים לנצח?

זה קורה לכל אחת ואחד. הרגע הזה שמישהו ברחוב פונה אליך "גברת", או אליך "דוד" ואת/ה שאול את עצמך: "אל מי הוא מתכוון?" ומבין שזה את/ה ונתקף/ת בהלה והלם. או המצבים בהם את/ה עם חברים ופתאום תופס/ת איך כולם נראים לך קצת מבוגרים, ומסיק/ה שגם את/ה נראה כבר קצת מבוגר… או במסיבה/פאב כשכולם נראים לך ילדים… ואת/ה שואל/ת את עצמך – איך אני משתקף בעיניהם?
מהו הגיל האמיתי? הכרונולוגי? או התמונה שיש בראש? הימים בהם משתלטים עייפות וכובד ומרגישים זקנים או אלה בהם שולטים יצירתיות וניסיון חיים+ אנרגיות חיוביות וצעירות? 

מה קורה למוח עם הגיל?
מחקרים פסיכולוגיים מצאו כי אנשים בגילאים 45-68 – גיל המעבר או גיל הביניים – מבצעים משימות מורכבות ברמה טובה יותר מאשר צעירים. המבוגרים עולים על הצעירים ביכולת השיפוט והאבחנה בין עיקר לטפל שמפצים אותם על מהירות התגובה הנמוכה יותר.
היכולת של מבוגרים לראות את התמונה במלואה ולשלוט על דחפים מגובה בהסבר פיזיולוגי: תאי המיאלין הולכים ומתרבים באונה המצחית ובאונה הרקתית של המוח. מדובר בחומר שומני העוטף את הנוירונים ומגביר את מהירותם ויעילותם להוביל מסרים. שיפורים אלה באיכות הקישוריות במוח, הם המקור לבקרה ושליטה מוגברים.

אני מול הגיל
אישה כבת 40 שהגיעה אלינו אלינו לאימון אישי לקתה באובססיית גיל. היא מעולם לא גילתה לאיש את גילה האמיתי ויום הולדתה היה בשבילה יום דיכאון. מובן שהיא לא חגגה את ימי ההולדת, שנאה את העובדה שבכל יום היא מתבגרת, או לדבריה "מזדקנת", ולא הצליחה למצוא אף יתרון בזמן החולף. האובססיה הפכה אותה לאישה מרירה.
באימון עבדנו איתה על ראייה והפנמה של יתרונות הגיל. חיזקנו אצלה את החשיבה שההרגשה הפנימית היא הקובעת את איכות החיים והרגש. כשהנפש חיובית ומחייכת – הגיל הכרונולוגי לא מהווה איום. בנוסף, תבונת הגיל וניסיון החיים רק מעשירים אותנו. כמו כן, עם הגיל, אנחנו מבינים שהגוף החיצוני אמנם הולך ודועך אט-אט, אך הנפש דווקא רוצה לצמוח ולהתפתח עוד ועוד. אם הולכים עם הרצון הטבעי של הנפש, אפשר לצאת מורווחים ומאושרים יותר.באימון גם עבדנו איתה על חיזוק הערכתה העצמית והדימוי העצמי  שלה, כאשר הדגש היה על שינוי תפיסתי ותודעתי שכן היא נראתה טוב מאוד לגילה. בעזרת תרגילי דמיון מודרך ובטכניקות  NLP,  בפסיכו-מטפוריקה ותרפיית קו הזמן, ניקינו חסמים ופחדים.בסוף התהליך, היא הסכימה שמשפחתה תחגוג לה יום הולדת. כלומר התהליך שהיא עברה איתנו חולל אצלה שינוי תודעתי חשוב, שבא לידי ביטוי בנכונותה לציין בפומבי את יום הולדתה, להשתתף ולשתף בשמחת הצמיחה והגדילה שלה.

גלה את סודות שיפור החיים - לחץ כאן לצפיה בוידיאו טיפים

לחץ על התמונה לצפיה בוידיאו טיפים

                                                         לחץ כאן לצפיה בוידיאו טיפים

שמואל אולמן כתב: "איננו מזדקנים רק מלחיות מספר שנים. אנו מזדקנים מנטישת האידיאלים שלנו. יתכן שהשנים יקמטו את העור, אך אם נוותר על ההתלהבות, נקמט את הנשמה".
הסופרת פרל בק: "ניתן לשפוט את גילכם על פי כמות הכאב שאתם חשים כאשר אתם נתקלים ברעיון חדש".
גם אתם יכולים לחולל שינויים חיוביים בחייכם אם יחסכם אל מגבלות הגיל ישתנה.

דניס ופנינה מרימסקי,
מומחים לתהליכי שינוי : אימון אישי, אימון עסקי , פסיכו-מטפוריקה,  ו  NLP : כולל אימון לאינטליגנציה רגשית, זוגיות, דימוי עצמי, הפרעת קשב וריכוז ולבעלי צרכים מיוחדים. מה אומרים עלינו?
לוטוס הדרכה לשינוי
Google+

 

 
פנינה ודניס מרימסקי,
מומחים לתהליכי שינוי : אימון אישי, אימון עסקי , פסיכו-מטפוריקה,  ו  NLP : כולל אימון לאינטליגנציה רגשית, זוגיות, דימוי עצמי, הפרעת קשב וריכוז ולבעלי צרכים מיוחדים
לוטוס הדרכה לשינוי
http://www.lotus4u.co.il/index.php

Related posts:

  1. האם הגיל הוא רק תרגיל?
  2. להעז לצאת מאזור הנוחות
  3. להגיד לא בלי פחד
  4. מחפשים את המגדלור
  5. הכל או לא כלום
הפוסט הזה פורסם בתאריך NLP, אומץ לב, אימון אישי, גיל הזהב, העצמה, כישורי חיים, כללי, למידה, פחד, שינוי בחיים עם התגים , , , , , , , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>