שינוי בקריירה מתחיל באומץ לחלום

עוד פעם השעון מצלצל, לפניך עוד יום עבודה ארוך ומשמים, בדיוק כמו הקודם וכמו זה שיבוא למחרת. שוב אותו בוס מעצבן, אותו שולחן בין ארבע קירות, אותם אנשים במסדרונות, אותן שיחות ומנהלות… בלי חלומות, בלי תקוות לשינוי. פשוט בזבוז של זמן. של חיים.
מי לא מכיר את המחשבות האלה? מי לא מרגיש מתוסכל? תקוע? משועמם? מדוכא בגלל מקום עבודה?
מי לא חווה את הידיעה הברורה שצריך לקום וללכת, לחפש מקום עבודה חדש, קריירה אחרת, אבל לא מעיז. הפחד משתק.
אם המצב הזה נשמע לכם מוכר וידוע, אתם לא לבד. להפך, אתם בחברה טובה.  

איך מפסיקים לפחד ומחליפים קריירה?
דריכה במקום העבודה ותסכול מתמשך כתוצאה מכך – היא מציאות שרבים מכירים. החשש מחיפוש עבודה חדשה, על כל המשתמע מכך: שליחת מאסיבית של קורות חיים, ציפייה לזימון לראיון, ראיונות, תשובות שליליות (או התעלמות), פחד מאובדן ביטחון כלכלי, מאובדן דרך וכיוון… בעלי משפחות מעיזים עוד פחות לקחת את הסיכון, כל זה מובן בהחלט.
ובכל זאת, מה עושים כשמגיעים מים עד נפש וחייבים לעשות את השינוי? הנה סיפורו של גבר, בשנות ה-30 לחייו, שעבד בתחום המכירות, הצליח בו, עד שיום אחד קם והתפטר. למה? שעות העבודה הארוכות והתובעניות לא התאימו לאורח חייו החדש כאיש משפחה טרי ואב לתינוק. בנוסף, הוא הבין שאין בחברה בה עבד כל אופציות לקידום עבורו.
באומץ לב, ובתמיכת משפחתו, עזב ויצא לחפש עבודה אחרת, מתאימה יותר. אחרי חודשיים של חיפוש מאומץ, וללא תוצאות, החלה המשפחה לאבד את הסבלנות והאמון שנתנו לו. נגמר הקרדיט. הלחץ הכריע. הוא עצמו החל להטיל ספק בנכונות ההחלטה שלקח. אולי היה צריך להיות זהיר ומחושב יותר? להישאר בעבודה הקודמת למרות שהיה עייף ממנה, מתוסכל ולא מרוצה?
במצב כזה, הוא הגיע אלינו לאימון לקריירה. בשלב ראשוני של התהליך, בבדיקת ערכים מובילים ומיפויים, מצאנו שלפנינו אדם המונע על ידי  אומץ, מנהיגות ויושר בשילוב עם יחסי אנוש מצוינים. גילינו כי ההתנהגויות המעכבות אותו נובעות בעיקר מנטייתו לרצות את הסביבה בכל מחיר כדי לשמור על "שלום בית" ושלווה.
בעזרת תרגילים לדימוי "האני העתידי" שלו, הוא שרטט את חזונו לעוד עשר שנים. היו לו שאיפות גבוהות, ההולמות את כישוריו ויכולותיו. הוא ראה את עצמו בתפקיד ניהולי בכיר בתחום השיווק. יחד איתו בנינו תוכנית למימוש החזון, אבני דרך שהנחנו סודרו דווקא מכיוון העתיד אל עבר ההווה.
השתמשנו בתרגילים בטכניקת NLP לחיזוק שלמות ונחישות הבחירה שלו. לנו היה ברור שהוא יצליח. האמנו בו והוא האמין בעצמו. בתוספת הכלים שנתנו לו באימון התחדדה וגובשה הדבקות שלו בדרך בה בחר. ככל שקיבל יותר גיבוי וחיזוק באימון, התגבר בו הביטחון בעצמו, וכך זכה ליותר הבנה גם ממשפחתו.
לשמחתו ולשמחתנו, מספר שבועות לאחר שסיים את האימון איתנו, הוא התקשר לבשר לנו שזכה למשרה הולמת בחברה גדולה, שעומדת להשקיע בהכשרה נוספת עבורו, התמקצעות שתבטיח לו קידום בהמשך. 

אל תפחדו לחלום!
בשלב הראשון באימון לקריירה, אנחנו עובדים עם המתאמנים על האומץ לחלום. על התעוזה לבנות חזון לעצמם. לצייר בדמיונו את העתיד באופן מפורט וממשי ביותר. גם אם הוא נראה בנקודת זמן עכשווית בלתי ישים ובלתי אפשרי. זה הצעד הראשון. ההכרחי. בלעדיו אי אפשר להניע מהלכים קדימה, להשיג יעדים ולממש תוכניות.
בשלבים הבאים, בהתאם לכוחות ולחולשות של המתאמן או המתאמנת, אנחנו בונים תוכנית פעולה עם אבני דרך מעשיות ביותר, מחזקים, מתקינים אומץ, מלמדים אסטרטגיות ומקנים כלים יעילים ומועילים לקידום המטרות בפועל.

   להעז יותר להצליח יותר 

להעז יותר - להצליח יותר לחץ בתמונה וצפה בוידאו טיפ

  דניס ופנינה מרימסקי,
מומחים לתהליכי שינוי : אימון אישי, אימון עסקי , פסיכו-מטפוריקה, ו NLP : כולל אימון לאינטליגנציה רגשית, זוגיות, קריירה, דימוי עצמי, הפרעת קשב וריכוז ולבעלי צרכים מיוחדים. 
מה אומרים עלינו? 
לוטוס הדרכה לשינוי
Google+

Related posts:

  1. איך מגייסים אומץ כדי לפרוץ גבולות מוכרים?
  2. אומץ לב – שריר שאפשר לחזק
  3. מהו ייעוד ואיך מגשימים אותו?
  4. הקילומטר האחרון למטרה
  5. להגיד לא בלי פחד
הפוסט הזה פורסם בתאריך NLP, אומץ לב, אושר, אימון אישי, העצמה, ייעוד חזון, כישורי חיים, כללי, פחד, קריירה, שינוי בחיים עם התגים , , , , , , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>