הגיבור הוא אני

לא פעם כשהכל משתבש ולא הולך כמו שקיווינו ורצינו, אנחנו מאשימים את הבוס, האישה/בעל, הילדים, הורים, ממשלה, ממסדים ומוסדות, אלוהים ומי לא…
למעשה, אם נצליח להעמיק ולהתבונן פנימה נגלה, שכל אחד מאיתנו הוא הגיבור האמיתי בעלילה, החיים סביבנו הם דרמה, ובכוחנו להשתמש באומץ לבנו על מנת להביט מזווית אחרת על ההתרחשויות ולהשפיע על התנהלותן. בסרט הזה, שנקרא: החיים, הגיבור שאנחנו מחפשים שוכן בתוכנו. אנו גיבורים מרצון או גיבורים בעל כורחנו, כי הסביבה משתנה בהתמדה ומציבה לנו אתגרים חדשים והחלטות בסדרה אין סופית. בכל שלב אנו נבחנים מחדש. האם פעלנו בתבונה? האם פעלנו בחמלה? האם פעלנו בגבורה מול אתגרים אלה?

האומץ לצאת למסע
כשהגיע אלינו לאימון, גבר בשנות ה-60 לחייו, הוא חש עצוב ומדוכדך. שנים רבות הוא חי בזוגיות ומרגיש לא אהוב ולא מוערך. כל אותן שנים שבהן הוא חי עם אשתו, הוא מעניק לה אהבה כפי יכולתו, הוא באמת מאוד אוהב אותה, אבל הקשר הוא חד צדדי. הוא לא מקבל ממנה את אותה אהבה והערכה. חוסר הוודאות כרסמה בכל חלקה טובה ובאה לידי ביטוי גם בתחלואים פיזיים.
את תהליך האימון איתו התחלנו בעבודה של מיפוי ודירוג ערכים ובמקביל, בעזרת תרפיית "קו הזמן", ניקינו תסכולים כעסים. גילינו שהוא פוחד לצאת למסע שיחשוף את האמת הכואבת הטמונה ביחסים הבינזוגיים שלו: למה הוא מרגיש שהיא לא אוהבת אותו?
כדי לחתור אל אותה אמת, עבדנו על ידי תרגילי דמיון מודרך בניקוי פחדים וכעסים והטמענו בו אומץ לב.
בפגישה יזומה עם אשתו, מחוץ לבית, הוא ביקש לשוחח איתה בגלוי כדי להבין את פשר התחושה שלו. ביקשנו ממנו שיברר איתה מהו אותו אירוע שגרם לה לסגור את הלב בפניו ולשמוע ממנה איך הייתה רוצה שיהיו היחסים ביניהם. אבל לא היה לו את האומץ ללכת עד הסוף עם השאלות, הוא הוביל את השיחה בהססנות, ושוב חזר למעגל חיים שאיננו מרוצה ממנו.
הבנו שהגיע הזמן לפרוץ דרך, השתמשנו באימון בטכניקת  "אילוף שדונים", נתנו לו אסטרטגיה כדי לצאת ממעגל החשיכה ועבדנו עם פסיכו-מטפוריקה שעזרה לו להבין באמת מה הוא רוצה שיקרה. זה לא היה קל. היה לו קשה לצאת לשטח וליישם את מה שצייר וראה, ולפעול על פי השלבים שהתווינו לו.הוא שוב הזמין את אשתו לשיחה, שם היה צריך לומר לה באומץ לב מה הוא רוצה ממנה ומהמשך חייהם המשותפים. במהלך השיחה הוא הבין לבסוף שפגע בה לפני שנים, מאז נערמו משקעים רבים, ועליו לתקן תיקון גדול שלא היה מודע לו כל השנים. גם רעייתו הוזמנה למפגש משותף. היא הבינה שעליה לשכוח ולסלוח כדי להמשיך בחיים יחד. בעוד הוא מתמודד עם תיקון המשקעים שצמחו וטפחו.  הם התאמנו בתקשורת בינאישית טובה, ללא פחד ומניפולציות, מתוך חתירה לגעת באמת.
בסוף האימון הם יצאו מחוזקים ומאוחדים בזוגיות שלהם, דבר שהקרין לטובה גם על היחסים עם הילדים ובעבודה.

תחושת ניצחון בסוף המסע
כל אחד מרגיש לבד כשהוא נתקל בבעיה בפעם הראשונה, כי הוא סוחב את הקרמה הפרטית שלו על כתפיו. אבל בהמשך הדרך, ישנם תמיד בעלי ברית שמתחברים אלינו ומחזקים אותנו (חברים, מורים, אוהבים, והכוחות הנסתרים שלנו). התגברות על כל בעיה, מחזקת אותנו, משחררת אנרגיה מחסימות ומאפשרת לנו להביא בשורה חדשה של אופטימיות ותקווה לסובבים אותנו כי למדנו שאנחנו מסוגלים ליותר, הרבה יותר ממה שחלמנו לפני שיצאנו למסע.
"אף על פי שאנחנו תמיד מגיעים ועוזבים, נכון גם הדבר שאנחנו מעוגנים לנצח.
כל יעד הוא מעולם לא מקום אלא דרך חדשה להביט בדברים"
– הנרי מילר

להעז יותר להצליח יותר

להעז יותר להצליח יותר - לחץ כאן לצפיה בוידיאו טיפ

לחץ על התמונה לצפיה בוידיאו טיפ

דניס ופנינה מרימסקי,
מומחים לתהליכי שינוי : אימון אישי, אימון עסקי , פסיכו-מטפוריקה, ו NLP : כולל אימון לאינטליגנציה רגשית, זוגיות, קריירה, דימוי עצמי, הפרעת קשב וריכוז ולבעלי צרכים מיוחדים. מה אומרים עלינו?

לוטוס הדרכה לשינוי
Google+

Related posts:

  1. אומץ לב – שריר שאפשר לחזק
  2. מסע הגיבור האלמוני
  3. להגיד לא בלי פחד
  4. ויכוחים לצד זוגיות טובה
  5. האם מאוחר לתקן חרטות
הפוסט הזה פורסם בתאריך NLP, אומץ לב, אושר, אימון אישי, אסרטיביות, העצמה, חיזוק הזוגיות, כללי עם התגים , , , , , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>