האם מאוחר לתקן חרטות

פנינה  

רוב אנשים חיים בתחושה שאם היו יכולים לגלגל את חייהם אחורה כמו בסרט, היו עושים משהו אחרת… משהו שהם מאוד מתחרטים עליו בדיעבד, שאם הייתה ניתנת להם הזדמנות נוספת, היו נוהגים אחרת… בחירה במקצוע, תחום לימודים, מקום מגורים, בחירת שותף או שותפה לחיים, החלטה ללדת או שלא ללדת ילדים, סדרי עדיפויות וכן הלאה.
ישנם שמודים בכך בגלוי, אחרים מעדיפים לעבור על זה בשתיקה. איש אינו יודע מה היה קורה אילו… איזה חיים היו צומחים לו אם היה מכוון את חייו באופן שונה, האם היה מאושר ומסופק יותר בחלקו? שאלות אלה הן היפותטיות לחלוטין ואין עליהן תשובה, השאלה הרלוונטית היא: האם מאוחר מדי לשנות מהלך חיים על ידי תיקון החלטה עליה אנו מתחרטים?
חרטות מבטאות כמיהה לחיים בתחום העבר הפיקטיבי ופחות בהווה. בפוטנציאל אנחנו קברניטי החיים, הצפה של חרטות, ללא עשייה, עלולה ליצור מסכנות חסרת תכלית. כדאי למקד את השאלה בכיצד משנים דפוסי חשיבה והתנהגות כדי לממש משאלות לב ולחיות בנאמנות ומתוך שלמות לרגשותינו והווייתנו. 

                                                          לחץ כאן לצפיה בוידיאו טיפים  

גלה את סודות הזוגיות והאסרטיביות- לחץ כאן וצפה בוידיאו טיפים

לחץ בתמונה לצפיה בוידיאו טיפים

 

הולך בעקבות נטיות הלב
הגיע אלינו לאימון לקריירה אדם בן 50, מוכשר ביותר, אינטלקטואל, שרכש בצעירותו השכלה אקדמאית נרחבת במדעים ועבד שנים רבות בתחום זה.
הסיבה שהגיע אלינו הייתה תחושת החמצה מתמשכת ועמוקה. הוא קבל על כך שלמעשה בחר בתחום עיסוקו כדי לרצות ועל מנת שלא לאכזב את משפחתו, בעיקר את אביו, אך במשך השנים, ולמרות שהצליח והגיע להישגים, חש שהוא לא באמת נמצא במקום הנכון, במקום של הלב.
בעבודה של מיפוי ודירוג ערכים באימון, גילינו שתמיד רצה לעזור לאנשים, לסייע במתן פתרונות טובים ומספקים ולהכווין אותם לחיים מלאים וטובים יותר.
תרגילי NLP חיזקו וחידדו את הכיוון הזה, הוא חש שבעזרה לאנשים טמון הייעוד שלו. אלא שכדי לעשות מעשה, הוא נדרש לעבודה רבה: חיזוק האסרטיבית והביטחון העצמי, התגברות על חסמים ועל נטייה לרצות והתמקדות בדברים שבאמת חשובים לו בחיים. במהלך העבודה השתמשנו בטכניקות כגון: "קו הזמן" ו"מטריצת היעוד". ככל שהתחזק ברצונו, חש שהוא יכול לצאת לדרך החדשה. הוא נרשם ללימודים בתחומים אלה, ובכך העז להמרות את רצון אביו, ואף הרחיק לכת ולקח חופשה ללא תשלום כדי להתמקד בלימודים ולבדוק כיצד יממש את הכיוון החדש.
כאשר סיים את לימודיו, שכללו טיפולים אלטרנטיביים והתמחות ב- NLP, התחיל לעבוד כעצמאי, פנה לקופות החולים ולמרפאות פרטיות, והציע את שירותיו. מאחר והוא אדם רציני ויסודי, בעל יכולות גבוהות, ההצלחה מיהרה לבוא. הוא פתח קליניקה, מטפל באנשים ועובד עם גופים שונים. כמובן שהוא חש אושר על כך שהצליח להתגבר על פחדים ומכשולים ולסלול לעצמו דרך לעיסוק בתחומים אותם הוא באמת אוהב.
אף פעם לא מאוחר להתחיל לחיות את החיים שנועדתם להם.  

פניה ודניס מרימסקי,
מומחים לתהליכי שינוי : אימון אישי, אימון עסקי , פסיכו-מטפוריקה, ו NLP : כולל אימון לאינטליגנציה רגשית, זוגיות,קריירה, דימוי עצמי, הפרעת קשב וריכוז ולבעלי צרכים מיוחדים. מה אומרים עלינו?
לוטוס הדרכה לשינוי
Google+

Related posts:

  1. אומץ לב – שריר שאפשר לחזק
  2. הקילומטר האחרון למטרה
  3. להגיד לא בלי פחד
  4. איך מגייסים אומץ כדי לפרוץ גבולות מוכרים?
  5. כוכבים לרגע?
הפוסט הזה פורסם בתאריך NLP, אומץ לב, אושר, אימון אישי, אסרטיביות, העצמה, ייעוד חזון, כישורי חיים, כללי, למידה, קריירה, שינוי בחיים עם התגים , , , , , , , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>