מהו ייעוד ואיך מגשימים אותו?

לרוב האנשים יש חלום. חיזיון וחזון לגבי תחום עיסוקם בחיים. לפעמים הוא מתגבש בילדות, לעיתים נרקם בגיל ההתבגרות ולפעמים מאוחר יותר. לאותו מוטיב מרכזי בחיים שמתניע אותנו בהתלהבות בלתי ניתנת לריסון, אפשר גם לקרוא ייעוד.
ייעוד הוא רצון פנימי עז, כמעט מולד, לעיסוק בתחום מסוים והוא נובע ממהותנו הפנימית בדרך האותנטית והאמיתית ביותר. באמצעותו גם נתרום באופן המקסימאלי לעולם.
ככה מתחיל חיפוש דרך מקצועי. חיפוש שנמשך לא פעם שנים רבות, כשברקע מזדמזמת אמירה מטרידה,שלוחשת לנו שוב ושוב: "אילו רק יכולתי להיות מה שתמיד חלמתי….". נכון, במקרים רבים, נסיבות ואילוצי החיים מחייבים סטייה מהיעוד, אפשר לקרוא לזה ויתור. הצורך בקביעות, "מקצוע בטוח", משכורת טובה וכד' מכתיבים את הבחירה יותר מאשר חלום ילדות או שאיפה למימוש מלא של ה"אני".
לא תמיד גם ניתן לראות בברור את הנתיב המרכזי של חיינו. טרדות החיים מחייבות היגררות אחרי הנסיבות וקבלת החלטות על– פי צרכי השעה. ככה מתנהלים חיינו עד אשר אנו נתקלים במחסום, בעיה או הזדמנות בלתי צפויה המחייבים אותנו לעשות מעין ספירת מלאי פנימית ולחשוב באמת ובתמים לאן פנינו מועדות.
במסגרת האימון האישי אנו מקבלים פרספקטיבה חדשה על החיים, כאילו שאנו ניצבים על הר גבוה ורואים את חיינו פרוסים למרגלותינו.

מימוש הייעוד
איש צעיר הגיע אלינו לאימון עסקי. הוא היה שכיר מתוסכל, שחש מאז ומעולם שהדרך הנכונה ביותר עבורו היא להיות עצמאי. לא היה לו את האומץ לעזוב מקום עבודה בטוח, הוא לא האמין בכוחותיו לעשות זאת ולהצליח, וגם לא קיבל תמיכה מהבית, להיפך הסביבה הקרובה ריפתה את ידיו וביקרה את עצם הרעיון של לעזוב ביטחון כלכלי לטובת "הרפתקה" עסקית. אבל המתאמן שלנו חש מדוכדך מאוד. רגע לפני שויתר על החלום, הגיע אלינו. התחלנו לעבוד איתו באימון על תשאול ערכים ודירוגם. בבדיקת החסמים גילינו שהוא מאוד פוחד, אפילו פוחד לחלום. בעבודה עם תרגילי דמיון מודרך, NLP ובטכניקת תרפיית קו הזמן" ניקינו" כעסים ופחדים.
בהמשך, עבדנו בעזרת "מטריצה עסקית" שפורשת את כל האפשרויות הטמונות בפתיחת העסק. עבדנו על שינוי אמונות מגבילות שחלחלו לתוכו והזדהו עם אלה מסביבו שאמרו לו: "איך את מעז לעזוב עבודה בטוחה וללכת על הימור מקצועי". במקביל, עשינו תרגילים לחיזוק הביטחון העצמי. גילינו גם, תוך כדי עבודה, שחשוב לו להוביל אנשים ולעזור לאנשים. בעבודה על חיבור לייעוד, איתרנו וחיזקנו את הגרעין המהותי הטמון בו – עזרה לאנשים.בשלב זה הטלנו עליו משימה. היה עליו למצוא מקום בו יקים את העסק שלו, עסק בתחום התרפיה ההוליסטית. ואכן, הוא מצא מקום, התחיל להשקיע בפרסום, מצא מטופלים והתחיל לעבוד. תוך כדי התנסות מעשית, לימדנו אותו איך לנהל עסק ולדאוג שיהיה כלכלי. בנוסף, הוא המשיך ללמוד ולרכוש כלים מקצועיים.בסופו של תהליך, הרגיש שמצא את הייעוד שלו. הוא עוסק במה שהוא אוהב וגם מתפרנס בכבוד.

לחץ כאן לצפיה בוידיאו טיפים

גלה את סודות שיפור החיים - לחץ כאן לצפיה בוידיאו טיפים

לחץ על התמונה לצפיה בוידיאו טיפים

דייסאקו איקדה, פילוסוף בן זמננו, כתב: "כאשר יש לנו חלום, אנו יכולים לגדול ללא סוף. חלומות הינם המפתח שמאפשר לנו להגשים את הפוטנציאל המלא שלנו ולפתח עתיד מזהיר".

דניס ופנינה מרימסקי,
מומחים לתהליכי שינוי : אימון אישי, אימון עסקי , פסיכו-מטפוריקה, ו NLP : כולל אימון לאינטליגנציה רגשית, זוגיות, קריירה, דימוי עצמי, הפרעת קשב וריכוז ולבעלי צרכים מיוחדים. מה אומרים עלינו?
לוטוס הדרכה לשינוי
Google+

Related posts:

  1. איך מגייסים אומץ כדי לפרוץ גבולות מוכרים?
  2. לנצח את הפחד
  3. הקילומטר האחרון למטרה
  4. מהיכן שואבים את האומץ לחולל שינוי בחיים?
  5. אומץ לב – שריר שאפשר לחזק
הפוסט הזה פורסם בתאריך NLP, אומץ לב, אושר, אימון אישי, העצמה, ייעוד חזון, כישורי חיים, כללי, עסקים, פחד, קריירה, שינוי בחיים עם התגים , , , , , , , , , , , , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>