הזמן לשינוי קריירה

"אתה מתעורר בבוקר ואין לך חשק לקום וללכת לעבודה. המחשבה שעוד יום עבודה לפניך והוא יהיה בדיוק כמו היום קודם, מדכא אותך. אותו משרד, אותו בוס ואתה לא רואה שום אפשרות להתקדם, להתפתח או לגוון. זה פשוט ניצול תמורת שכר. נמאס מהשעמום– אתה מבוזבז שם."
האם המצב הזה נשמע לך מוכר?
אין צורך להתייאש. אתה לא תקוע שם לנצח.
פשוט הגיע הזמן לפעול ולחפש קריירה חדשה או מקום עבודה חדש.
אתה לא לבד, אתה בחברה טובה.

הם היו שם לפניך
- השחקנים המפורסמים סילבסטר סטאלון ובראד פיט התחילו בעבודת כפיים כי הם לא הצליחו להתפרנס ממשחק. סילבסטר סטאלון היה מנקה כלובי אריות ובראד פיט התפרנס מהובלת מקררים.
- אלברט איינשטיין , הפיזיקאי הדגול ביותר במאה העשרים ,עבד בגיל 24 כעוזר בוחן פטנטים בשוויץ ונחשב ללא ראוי לקידום כי הוא לא הבין מספיק טוב את טכנולוגית המכונות.
- רוד סטיוארט, הזמר הבריטי עם הקול הכובש, עבד בהתחלה בחפירת קברים בבית קברות בלונדון.
- תומאס אדיסון, הממציא המפורסם, התחיל את דרכו כמוכר עיתונים .
- משה רבינו גילה את זהותו והצטרף לחבורת יהודים בגיל ארבעים ופתח קריירה חדשה כמנהיג ביציאה מצריים בגיל המופלג של שמונים.

החלפת עבודה תופסת תאוצה
מחקר אמריקאי משנת 2010 מדבר על החלפת עבודה כ 5 פעמים מגיל 24 עד 44. אפשר להיות בטוחים בשני דברים :
- תם עידן הביטחון בעבודה (עידן הקביעות)
- קצב השינוי בטכנולוגיה ובמבנה המשק הכלכלי הולך וגדל  והעבודות הנדרשות של המחר יהיו שונות מאלה של היום.
משמעות הדבר שיש לצפות להרבה יותר שינוי במקומות עבודה ושינוי קריירה בעתיד.

שינוי קריירה בכיף
רבים הם האנשים שחיים בתחושה של דריכה במקום בעבודה . לעתים הם חשים לא מספיק כוח או ביטחון כדי לחפש עבודה חדשה ולהתמודד עוד פעם עם ימי הערכה ורעיונות עבודה נוספים. לעתים הם בעלי משפחה שלא מעיזים לקחת סיכונים בזמן ששפל כלכלי מאיים על המשק.
הנה סיפור של איש צעיר שלמד להתמודד עם השינויים . גבר בן 35 שהגיע אלינו לאימון לקריירה, לאחר שהרגיש מתוסכל ולא שלם עם עבודתו כמנהל מכירות. למרות הצלחתו בתפקיד, הוא הבין שאין לו שום אפשרות להתקדם בחברה משפחתית ושעות העבודה  הארוכות לא התאימו את אורח חייו כאב טרי לתינוק . הוא ידע שאין שום אפשרות לחפש עבודה רצינית כל עוד הוא ממשיך לעבוד באותו מקום והתפטר .בהתחלה, משפחתו עודדה אותו בחיפוש עבודה מתאימה יותר אבל לאחר חודשיים הם התחילו למתוח עליו ביקורת שהוא לא היה מספיק זהיר ומחושב ועדיף היה להישאר בעבודה הקודמת.
את האימון התחלנו בבדיקת ההתנהגויות המקדמות שלו . גילינו שהערכים המובילים אותו בחיים זה אומץ לב, יחסי אנוש מעולים, מנהיגות ויושר. ביחד, בדקנו את ההתנהגויות המעכבות שהם חסמי הצלחה פוטנציאליים עבורו וגילינו שיש לו צורך לרצות את הסביבה כדי לשמור על שלווה . עברנו לזיהוי הצרכים המניעתיים ומצאנו שיש לו צורך באתגרים ותחושת שלמות כדי לפעול במיטבו. בעזרת דו-שיח עם ה"אני העתידי "שלו ,הוא עיצב וכתב חזון , מצב שיא הצלחה בו הוא ראה את עצמו כסמנכ"ל לשיווק של חברה גדולה בעוד 10 שנים.בנינו אבני דרך להשגת היעד החזוני על ידי טכניקה של גלגול לאחור (מהעתיד להווה) עד שהגענו ליעד מרכזי של מציאת תפקיד הולם לערכיו וכישרונותיו בחודשיים הקרובים.
תרגלנו בעזרת NLP כיצד להרגיע את משפחתו בזמן ההמתנה וחיזקנו את תחושתו שהוא
צועד בכיוון המתאים לו ביותר.
בסיום התהליך, הוא הרגיש שלם עם עצמו כפי שלא חש קודם לכן.
חודש לאחר מכן, הוא מצא עבודה בחברה פיננסית גדולה ולאחרונה הוא בישר לנו באושר שבקרוב הוא ייכנס לקורס ניהול והוא עתיד לעבור למחלקת שיווק לתפקיד בכיר יותר.
סטיבן קובי כתב "הדרך הטובה ביותר לחזות את העתיד – הוא ליצור אותו"

לחץ כאן לצפיה בוידיאו טיפים

גלה את סודות שיפור החיים - לחץ כאן לצפיה בוידיאו טיפים

לחץ על התמונה לצפיה בוידיאו טיפים

דניס ופנינה מרימסקי,
מומחים לתהליכי שינוי : אימון אישי, אימון עסקי , פסיכו-מטפוריקה,  ו  NLP : כולל אימון לאינטליגנציה רגשית, זוגיות, קריירה, דימוי עצמי, הפרעת קשב וריכוז ולבעלי צרכים מיוחדים. מה אומרים עלינו?
לוטוס הדרכה לשינוי
Google+

Related posts:

  1. הקילומטר האחרון למטרה
  2. איך מגייסים אומץ כדי לפרוץ גבולות מוכרים?
  3. לנצח את הפחד
  4. אומץ לב – שריר שאפשר לחזק
  5. הכל או לא כלום
הפוסט הזה פורסם בתאריך NLP, אומץ לב, אושר, אימון אישי, ייעוד חזון, כישורי חיים, כללי, עסקים, פרישה, קריירה, שינוי בחיים עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>