חרטה לא רק ביום כיפור

פנינה

לא רק ביום כיפור מתמודדים עם חרטה.
"החרטה היחידה שלי בחיים היא שלא הייתי מישהו אחר", אמר וודי אלן בהומור חצי עצוב אופייני. כולנו ניצבים בפני צמתים משמעותיים בחיים וצריכים לבחור ולקבל החלטה. על חלק מאותן החלטות משמעותיות, אנחנו בוודאי מתחרטים. כמעט לכולנו יש איזושהי חרטה עצורה בלב. ישנם שמודים בגלוי וישנם המעדיפים לעבור על זה בשתיקה.

מה עושות לנו החרטות?
נכון וטבעי, חרטות יש כמעט לכולם. קטנות או גדולות. עם רובן אנחנו משלימים ולומדים לחיות. חלקן מעיקות ומפריעות, ובידינו הברירה האם ללכת אחורה, לתקן ולשנות.
על פגיעה באדם אחר, עליה אנחנו מתחרטים, תמיד כדאי לבקש מחילה וסליחה. בעיקר לטובת עצמנו.
ככל שיש לנו יותר חרטות, אנחנו חיים יותר בתחום העבר הפיקטיבי ופחות בהווה.
יש בנו את הפוטנציאל לנווט את החיים, אנחנו קברניטי החיים, כותבי התסריט של חיינו, אבל כאשר אנחנו מוצפים בחרטות אנחנו מסתכנים בטביעה בים של דמעות יחד עם ספינתנו. לעולם לא נוכל להחליף את תסריט חיינו בתסריט של מישהו אחר. הניסיון לעשות זאת רק גורם לסבל.

הכל פתוח
כיצד נחיה את החיים באופן מלא ושלם יותר? האם נצליח לשנות דפוסי חשיבה והתנהגות כדי להיות נאמנים לרצונותינו ורגשותינו?
הנה סיפור לדוגמא. הגיעה אלינו לאימון אישי אישה שחיה עם הרבה מאוד חרטות קשות, שאכלו ונגסו בה. היא התחרטה על הבחירה בבן זוג איתו התחתנה. בעבר, הייתה צריכה לבחור בינו לבין חבר אחר. בהמשך, התחרטה על הבחירה וסבלה ממנה. היא התחרטה על העיסוק והתחום המקצועי בו בחרה. התחרטה עד מאוד על כך שבחרה לא להביא ילדים לעולם.
בבעלה, חשדה שהוא בוגד בה וחיפשה סימנים כל הזמן. היא האמינה שאיננו מעריך ומכבד אותה. כשהייתה צעירה רצתה ללמוד רפואה משלימה וטיפול אלטרנטיבי באנשים. אביה לחץ עליה ללמוד מקצוע "תכלס" ממנו תוכל להתפרנס. היא הלכה ללמוד כלכלה וניהול, אבל כלל לא אהבה לעסוק בכך. הקשה מכל, היה הויתור על ילדים משלה, כשהגיעה אלינו כבר הייתה מבוגרת מדי מכדי לשנות זאת.
בעזרת תרגילי NLP ותרפיית קו הזמן, ניקינו חסמים, תסכולים וכעסים שהצטברו בה, ועשינו עבודה על ניקוי "שדונים" שהתרוצצו במוחה ולא נתנו לה מנוח. במקביל, נטענו בה אומץ לב. בדקנו ערכים ומוטיבציות. גילינו שהיו לה מחשבות ואמונות לפיהן היא התנהלה שכלל לא היו מציאותיות. התברר שבעלה כלל לא בגד בה. להפך, הוא כיבד אותה ואהב אותה מאוד, אבל היא הרחיקה אותו ממנה.
בעזרת האימון, היא העזה לעשות הסבה מקצועית. היא הלכה ללמוד הילינג, רייקי ותקשור, והתחילה לעבוד בתחום ולעזור לאנשים.
תמיד אפשר לבחור מחדש.
רק ללדת ילדים כבר לא יכלה. לאחר תהליך לא פשוט ומורכב, היא נענתה לרעיון שהצענו לה – ובחרה לאמץ תינוק. היא אימצה מחו"ל תינוק מקסים  ונתנה לו בית חם, אוהב ומלא בכל טוב. הרי היה לה כל-כך הרבה לתת.בסיום תהליך האימון, היא הרגישה מאוד מאושרת ושלמה.

לחץ כאן לצפיה בוידיאו טיפים

גלה את סודות הזוגיות והאסרטיביות- לחץ כאן וצפה בוידיאו טיפים

לחץ בתמונה לצפיה בוידיאו טיפים

שתהיה לכולנו שנה מלאה בהגשמת חלומות,
שנה שמחה ומאושרת,
פניה ודניס מרימסקי,
מומחים לתהליכי שינוי : אימון אישי, אימון עסקי , פסיכו-מטפוריקה,  ו  NLP : כולל אימון לאינטליגנציה רגשית, זוגיות, דימוי עצמי, הפרעת קשב וריכוז ולבעלי צרכים מיוחדים. מה אומרים עלינו?
לוטוס הדרכה לשינוי
Google+

Related posts:

  1. סלחנות – בעלת ברית חשובה לדרך
  2. האם אתם יודעים לעמוד על קצות הבהונות?
  3. הקילומטר האחרון למטרה
  4. הזמן ליראת כבוד
  5. אומץ לב – שריר שאפשר לחזק
הפוסט הזה פורסם בתאריך NLP, אושר, אימון אישי, חיזוק הזוגיות, כישורי חיים, כללי, למידה, שינוי בחיים עם התגים , , , , , , , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>