מיהו גונז החלומות?


"לפני חודש,אמליה, ידידה טובה שלי, שמחה לשמוע ממפעל הפיס שזכתה בפרס של שבעים אלף שקלים. היא החליטה להשתמש בכסף כדי להגשים שני חלומות : לרהט את המטבח מחדש ולנסוע לטיול של חודש באוסטרליה וניו זילנד. בהתחלה היא הייתה מאד מאושרת שנפל בחלקה סכום כסף להגשים את שני החלומות. סוף סוף יהיה לה מטבח נוח עם מגירות נשלפות בקלות ושטחי עבודה ואחסון בשפע והכול על – פי טעמה בצבע דובדבן. כמה כיף היה לה לארח את מעצבי המטבח שהציעו אין סוף רעיונות מרהיבים לשיפור חזות המטבח ולהשגת נוחות מקסימאלית. לאט לאט, היא למדה על סוגי העץ השונים וגופי תאורה, כיורים ושיש. עם כל רעיון להעשרת חזות המטבח או לפונקציונאליות שלו, הערכת עלות השיפוץ עלתה עוד מדרגה אולם עדיין נשאר כסף לטיול. בעיני רוחה היא ראתה את עצמה חוזרת מהטיול החלומי למטבח המפואר, פניה קורנות מאושר.
בסוף שבוע אחד, אמליה בקרה אצל חברתה, סוזי וראתה את מה שהיא כינתה "המטבח האולטימטיבי" ועולמה התהפך עליה. היא לא יכלה להוציא מהראש שלה את הרושם האדיר שהמטבח של סוזי עשה עליה. אולם, אליה וקוץ בה, רכישת המטבח החלומי (כולל כל השינויים הנלווים בהריסת קיר, אינסטלציה ותאורה), תחסל את כל התקציב ולא תשאיר פרוטה לטיול המיוחל באוסטרליה וניו זילנד. אמליה נתקעה בדילמה קשה בה היא התלבטה האם לסגת מהחלום של המטבח האולטימטיבי או לוותר על הטיול המיוחל. היא לא יכלה להחזיר את השעון אחורה לזמן שלפני ביקורה אצל סוזי ולשחזר את השמחה המקורית שהיא הרגישה ביום בו היא נתבשרה על הפרס. אמליה הייתה מאוכזבת ומעוצבנת מעצם העובדה שתצטרך להתפשר.

איך הופכים חלום למציאות?
אישה שפרשה מעבודתה וקיבלה סכום כסף נאה כפיצויים, הגיעה אלינו לאימון אישי. כמו אמליה, גם לה היו שני חלומות – מאוד דומים לשלה. מזה שנים רבות תכננה וחלמה להעניק לעצמה מטבח יפה, מאובזר ומפנק. חלומה השני היה להחליף את המכונית המשפחתית הקיימת בג'יפ – חלום שלא מומש בצעירותה. אותה אישה הייתה נלהבת ונרגשת מהיכולת שלה לממש סוף סוף את שני חלומותיה הישנים. מיד ניגשה למלאכה. היא פנתה למעצב מטבחים, ותיארה לו מטבח כפי שראתה באינטרנט "כזה מטבח אני רוצה". אלא שאז הסתבר שהמטבח הקסום עולה פי שניים ממה שתכננה, ואבוי – לא ישאיר לה כסף לג'יפ המיוחל.
המתאמנת שלנו חשה חסרת מזל ואומללה. "גם עכשיו, כשאני יכולה סוף סוף להגשים חלומות ישנים, הם הולכים ומתרחקים ממני…" במצב זה היא הגיעה אלינו לאימון.
היה חשוב לנו להתמקד איתה באימון להוקרה. ראשית שתדע להעריך ולהוקיר את מה שקיבלה. ליווינו את התהליך בעבודת עומק אל התת מודע ומסע אל עברה, בעזרת תרגילי NLP ופסיכו-מטפוריקה. מכאן עשינו עבודה לחיזוק הדימוי העצמי שלה והערכתה לסביבה הקרובה לה: בני משפחה וחברים.
במהלך האימון, היא הבינה שהתנהלה בחוסר תקשורת עם המציאות והאפשרויות שקיימות עבורה. כך למשל, שלחנו אותה לעשות סקר שוק. ואכן, לאחר התרוצצויות ובירורים, היא מצאה דרך להגשים מטבח יפה, מפנק, ובעיקר פונקציונאלי לצרכיה והולם את מסגרת התקציב שלה. המתאמנת שלנו התחילה להבין שהבעיה היא לא בכסף. אלא איך תופסים אותו ומנהלים אותו. ובעיקר – מגדירים בצורה נכונה ותואמת צרכים מול מגבלות.
תובנה נוספת שהלכה והתגבשה הייתה שהיא מונעת על ידי מיקוד שליטה חיצוני. כלומר, כל מה שקורה בחוץ מאוד משפיע על קבלת ההחלטות שלה. אלמלא הייתה משווה את המטבח החלומי שלה לזה שבאינטרנט, והייתה מתחברת לצרכים האמיתיים שלה וגם ליכולותיה, לא הייתה נכנסת לתסכול וייאוש כפי שקרה לה. היא הבינה את חשיבותו של מיקוד השליטה הפנימי, ההקשבה לקול שלה, שהוא רק שלה, שמנחה אותה ומראה לה את הדרך המתאימה לה באמת.
בסוף האימון, היא יצאה מחויכת ומחוזקת, וגם אסירת תודה כי ממש "הצלנו" אותה מהדיכאון וגם מעשיית שטויות…

לחשוף את גונז החלומות
האם קיים שדון קטן שמתגנב לחלומות שלנו וחוטף אותם לגנזך סודי מתחת לאדמה, בו הוא מקרין להנאתו הפרטית סרטים המורכבים מחלומותינו? לא ולא.
אף אחד לא נהנה מחלומות גנוזים.
אנחנו לא זקוקים לעזרה כדי לגנוז את חלומותינו – זוהי עבודה עצמית.
תסתכלו בראי ותכירו את גונז החלומות מקרוב.
מקור הארס הוא בהשוואה מול אנשים אחרים. מאותו רגע שאמליה והמתאמנת שלנו השוו את חלומותיהן לאחרים הן לא ידעו שום נחת.
בדומה לחווה שאכלה את התפוח האסור, שתיהן גרשו את עצמן מגן העדן של האושר במו ידיהן כדי לנדוד בין הבלתי מסופקים בחוץ.

הכלי ההרסני – השוואות מיותרות
הגאון היפני מהמאה השלוש עשרה, ניצ'רן דיישונין כתב שלחפש הארה מחוץ לעצמנו הוא בלתי אפשרי בדומה ל "אדם עני המעביר את ימיו ולילותיו בסופרו את העושר של שכנו בעוד שהוא עצמו אינו מרוויח אפילו חצי מטבע".
המשפט האחרון בוודאי מעלה גיחוך על פניכם כי אתם לא רואים את עצמכם עושים דבר כה שטותי. תבדקו היטב אם אתם לא עשיתם או נפגעתם מאחת ההשוואות שברשימה הבאה:
"הוא ילד חמוד אבל בני הבכור היה הרבה יותר מפותח בגילו."
"חברתי יפה אבל היא לא בדיוק חתיכה הורסת כמו השכנה ממול."
"אחרי כל כך הרבה שנים של לימוד, זה כל מה שאתה מסוגל להרוויח?"
"אתה מציע לי להתחתן ולגור בשלושה חדרים בשיכון ?"
"בגילך, הייתי כבר מפקד בכיר בצבא"
"איך אתה מעז להביא בחורה עלובה כזאת הביתה? תמצא בחורה כמו החברה המקסימה של אחיך."
"כאשר אני מסתכל על החברים שלי ההישגים שלי בחיים מתגמדים"
"אני לא יוצאת עם בחורים שאין להם רכב"

לחץ כאן לצפיה בוידיאו טיפים

גלה את סודות שיפור החיים - לחץ כאן לצפיה בוידיאו טיפים

להחזיר את האוצר ללב
אם נדע להעריך את החיים שלנו, נדע גם להעריך את החלומות שלנו.הערכה הינה המפתח לאוצר החבוי בלב של כל אחד מאיתנו. גם אם אנחנו מרגישים פער עצום בין החלומות שלנו ומה שיש לנו כרגע, עלינו להרגיש הכרת תודה עבור הבריאות הטובה והנחישות המאפשרים לנו לחלום ולהשקיע מאמצים במסלול של הגשמה. כל עוד החלום הוא שלנו, הוא אותנטי ,ואפשר לרתום את הכוח והקסם שלו לטובתנו. הבה נחדל מהשוואות מיותרות כי אי אפשר לחיות בשמחה את החיים של אחרים. החלומות שלנו תפורים בדיוק למידה הנכונה עבורנו.
אם נגשים את החלום של אחרים מי יגשים את החלום שלנו?
אם נחיה את החיים של אחרים מי יחיה את החיים האותנטיים שלנו?
אל תפקירו את החיים שנולדתם לחיות

דניס ופנינה מרימסקי,
מומחים לתהליכי שינוי : אימון אישי, אימון עסקי , פסיכו-מטפוריקה,  ו  NLP : כולל אימון לאינטליגנציה רגשית, זוגיות, דימוי עצמי, הפרעת קשב וריכוז ולבעלי צרכים מיוחדים. מה אומרים עלינו?
לוטוס הדרכה לשינוי
Google+

Related posts:

  1. פרידות קטנות ופרידות גדולות
  2. ריבוי נקודות מבט, למה זה חשוב?
  3. האם משתלם להיות נורמאלי?
  4. האם אפשר ליצור זמן?
  5. לנצח את הפחד
הפוסט הזה פורסם בתאריך NLP, אושר, אימון אישי, בודהיזם, גיל הזהב, העצמה, ייעוד חזון, כללי, פרישה, שינוי בחיים עם התגים , , , , , , , , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>