לנצח את הפחדכל אחד מאתנו חיי בסולם רגשות שבקצהו האחד ישנן תקוות גדולות ובקצה השני ישנם פחדים גדולים. רוב הזמן אנו מטיילים באמצע הסולם בו שום דבר קיצוני לא קורה. לעתים, הנסיבות משתפרות במקצת ומצב הרוח עולה, ולעתים אנו סופגים אכזבות קטנות ומצב הרוח נסוג לאחור.
מהו הפחד הכי גדול שלכם?
להיכשל בפומבי, להישאר לבד, להיות חסרי אונים, להתמודד עם מחלה חסרת מרפא או לאבד את כל כספיכם?

איך מתגברים על משוכת הפחד ונוגעים בתקווה?
כמאמנים אישיים אנו נתקלים באנשים רבים אשר אינם מעיזים לפעול ולעשות למען הגשמת מאווייהם וחלומותיהם, בגלל מחסום הפחד. החשש מכישלון ומצידו השני של המטבע – הפחד מהצלחה, לצד חוויות העבר ואי הוודאות שבעתיד – מונעים מרבים מאיתנו לנסות לממש את התקוות הכמוסות.
איך ניתן להתגבר על משוכת הפחד?
אימון אישי ממוקד יכול לסייע בכך.
הנה לדוגמא, בחורה שהגיעה אלינו כשהיא נמצאת בפרשת דרכים בחייה. היא סיימה שנות עבודה רבות כשכירה ורצתה לממש חלום ישן – לפתוח עסק כעצמאית ולעסוק בתחום בו התמחתה. היו לה רעיונות ומחשבות לגבי דרך הוצאת הרעיון לפועל, אבל היא פחדה. היא פחדה שמא תצליח והעבודה תהפוך לתובענית מדי ותפגע במשפחתה ותפקודה כאימא. היא חששה מכישלון, שכן כשכירה לא התבקשה להתבלט ולדחוף את עצמה קדימה, והיא לא הייתה מיומנת ומנוסה בתהליכי שיווק עצמי. היא פחדה שהעסק לא יצדיק את עצמו מבחינה כלכלית, שתמצא את עצמה נטולת תעסוקה ופרנסה…
התחלנו בעבודה. עבדנו בטכניקה "תרפיית קו הזמן" – שעוזרת לגלות את שורש הרגשות השליליים הנמצאים בין התת מודע למודע, ומפריעים בתפקוד. לאחר שגילינו וחשפנו אותם ואת סיבת התהוותם – עבדנו על ניקוי עמוק של אותם רגשות שליליים בעזרת דמיון מודרך ו – NLP. בהמשך, סילקנו את האמנות המגבילות  שתפסו מקום בתוכה לאורך השנים  וחיברנו בין החלקים שחיו בה לכדי יצירת שלם חיובי ומגובש, היכול לעמוד מול  אתגרי העתיד.
בדקנו מה היא מבקשת מהתת מודע ומה היא מאמינה שביכולתה לעשות. בעזרת דמיון מודרך היא בנתה לעצמה חזון וחיזיון .איך תראה בעתיד בתור עצמאית?כיצד  היא תציג את עצמה? איך תדבר עם לקוחות? מה ואיך תעשה?
תוך כדי תהליך, היא הבינה שיש לה את הנתונים להצליח. היא יודעת לנהל, להוביל, ליזום ולתת שירות טוב.בשלב זה, עברנו לעבודה הנקראת: "מערך חוויתי של התקנת אומץ" – שיטה אותה פיתחנו  בעזרת מודל דיגום של דיוויד גורדון. במהלך התקנת האומץ, דיווחה לנו אותה אישה ששמעה קול פנימי שמציע פעולה וניצת בה החיבור הרגשי לאותם דברים שהיא מבקשת לעשות. נקודה זו הבהירה לה שאכן היא בכיוון הנכון ושעליה להמשיך וללכת בו.
לאחר שהמתאמנת שלנו חשה שיש בה את כל האומץ הדרוש לקום ולעשות מעשה: לפתוח את העסק החדש שלה, נולדה בה גם שלווה פנימית לגבי אותה החלטה והיא הרגישה תחושה חמימה, ממש פיזית, לגביה. היא הבינה שאין בה יותר פחד או התנגדות באשר לכיוון החדש וכל שעליה לעשות הוא ליישם את ההחלטה ולצאת לדרך.מכאן – נסלל הנתיב לעשייה ולהתארגנות, שהובילו אותה למימוש חלומה.

מה היה קורה לו היינו מנצחים את הפחד הכי גדול שלנו?
למשל ישנן סיבות רבות לפחד מכרישים בים. הם תוקפניים מאד ומדי פעם הורגים או פוצעים קשה בני אדם ששוחים בים. לכאורה, אין סיכוי רב לנצח במפגש עם כריש תוקפני – הם בדרך כלל, גדולים, מהירים מאד ומצוידים בשיניים  חדות יותר מסכיני גילוח. למרבה הפלא, ישנם אנשים המוכנים לשלם היטב כדי לחוש סכנה מבלי להסתכן באמת. אינני מתכוון לזריקת אדרנלין מנפילת הגלגל הענק בפארק השעשועים. אני מתכוון לאנשים שנכנסים לכלוב מיוחד כדי לצלול באופן  מוגן בין הכרישים במעמקי הים.

איש הכרישים
מייק רוצן היה פעם דייג בדרום אפריקה שפחד מחיות. כאשר הוא התגבר על הפחד הוא פתח צוהר לעולם חדש ומופלא של הכרישים. הוא העז לצלול לבד עם הכריש הלבן הקטלני במיוחד. כריש כזה יכול להגיע לאורך של 5 מטרים, למשקל של 1300 קילוגרם ויש לו שיניים של 5 ס"מ.  כאשר מייק הכיר את הכרישים הלבנים מקרוב הוא גילה שיש להם אף רגיש ושאפשר להטות אותם הצידה על ידי טפיחה קלה על האף. כדי להוכיח שהכריש הלבן יכול גם לחיות במחיצת בני אדם ללא שפיכות דמים, מייק עשה מה שאף אדם לא העז לעשות ובילה לילה שלם בצלילה עם הכרישים. אין זה פלא שכיום הכינוי של מייק הוא "איש הכרישים".

הפחדים הקטנים של היום יום
אני לא אמיץ במיוחד. לא אצלול בכלוב בין הכרישים. אף פעם לא עשיתי בנג'י. ביקור אחד בגלגל הענק בפארק השעשועים הספיק לי. אני לא מחפש דרכים נועזות להזרים אדרנלין בגופי. דבר אחד אני יודע; שיום- יום אני כמו כל אדם, ניצב מול אתגרי החיים וכל פעם ניתנת לי הזדמנות חדשה לנצח את הפחד ולהתקדם לאתגר הבא.
גם אם לעתים זה נראה שהבעיות גדולות מדיי ואנו מתפתים לצעוק "זה גדול עלי", הבה נזכור שבצדו השני של הקיר שחוסם את דרכינו כרגע, ישנו מרחב פתוח שמחכה לנו כאשר נגייס את כוחותינו ואומץ –לבנו כדי לטפס מעל המחסום.
ומי יודע מה יכולים אנו  לעשות כאשר נגיע למרחב הזה?

                                                              להעז יותר להצליח יותר   

להעז יותר להצליח יותר - לחץ כאן לצפיה בוידיאו טיפ

להעז יותר להצליח יותר - לחץ על התמונה לצפיה בוידיאו טיפ

דניס ופנינה מרימסקי,
מומחים לתהליכי שינוי : אימון אישי, אימון עסקי , פסיכו-מטפוריקה,  ו  NLP : כולל אימון לאינטליגנציה רגשית, זוגיות, דימוי עצמי, הפרעת קשב וריכוז ולבעלי צרכים מיוחדים. מה אומרים עלינו?
לוטוס הדרכה לשינוי  
Google+

Related posts:

  1. איך מגייסים אומץ כדי לפרוץ גבולות מוכרים?
  2. איך עושים שינוי מהותי ועמוק בחיים?
  3. מהיכן שואבים את האומץ לחולל שינוי בחיים?
  4. מהו משקלה של היושרה שלכם?
  5. מסע הגיבור האלמוני
הפוסט הזה פורסם בתאריך NLP, אומץ לב, אושר, אימון אישי, העצמה, ייעוד חזון, כללי, עסקים, פחד, קריירה, שינוי בחיים, תודעה עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>